Hlavní obsah
Britská komediální skupina Monty Python Foto: ČTK

Skupina Monty Python rozesmála po třiceti letech šestnáct tisíc lidí

V beznadějně vyprodané londýnské O2 areně se v úterý večer uskutečnilo první z deseti představení britské komediální skupiny Monty Python. Skupina se na jevišti sešla třicet let po svém rozpadu. Její poslední show v sérii naplánovaných a vyprodaných je v plánu 20. července. V úterý bylo v hledišti asi 16 tisíc diváků.

Britská komediální skupina Monty Python Foto: ČTK
Skupina Monty Python rozesmála po třiceti letech šestnáct tisíc lidí

Publikum se smálo skeči s reklamací mrtvého papouška ve zverimexu i nikým neočekávané španělské inkvizici. Diváci také sborově zpívali píseň Always Look on the Bright Side of Life z filmu Život Briana.

Jedna vstupenka na představení stála 95 liber (zhruba 3270 Kč), přesto byly vyprodány během 44 sekund. Fanoušci humoristické skupiny mohli naživo sledovat pětici sedmdesátníků, jimiž už jsou Michael Palin, Eric Idle, John Cleese, Terry Gilliam i Terry Jones.

Představení bylo jakousi směskou známých skečů v provedení těch, kteří je vymysleli. Podporoval je živý orchestr, sbor a skupina tanečníků. Nechyběla ani Carol Clevelandová, jediná žena, která se v show ze 60. let pravidelně objevovala.

Šestý Python Graham Chapman, který zemřel v roce 1989, se objevil ve filmových klipech, stejně jako britský teoretický fyzik Stephen Hawking, oddaný fanoušek Monty Python. Naopak další hostující účinkující, komediální herec Stephen Fry, vystoupil naživo ve scénce Blackmail, která je parodií na televizní soutěže.

Některé scénky podle Reuters fungovaly lépe než jiné, ale diváci se při několika skečích mohutně smáli. Údajně definitivně poslední představení má být 20. července přenášeno do celého světa.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků