Hlavní obsah
 

Skupina Kolektivní Halucinace hledí na současnost prizmatem Palachovy oběti

Kladenská alternativní formace Koletivní Halucinace představuje písničku s videoklipem Jan 69 (Ruce z popela). Avizuje tak své druhé album, které vyjde v předjaří u společnosti Indies MG.

 
Skupina Kolektivní Halucinace hledí na současnost prizmatem Palachovy oběti

Skladba sama může působit jako zjevení, neboť málo hudebních skupin reflektuje turbulentní současnost prizmatem oběti Jana Palacha.

,,Píseň vznikla během Vánoc 2014. Pohoda, čas rozjímání, ale též šílenství konzumu. Protnulo se mi to s blížícím se výročím Jana Palacha, říkal jsem si, zda byl po Vánocích v roce 1968, po návratu do Prahy, šokován realitou pomalu se plížící normalizace, všemi těmi, kteří se smířili, sklonili hlavy a ve jménu klidu a míru tiše nadávali za zavřenými dveřmi,“ přibližuje zpěvák a kytarista Jakub.

Text písničky není historickým exkurzem, spíše výzvou, abychom pamatovali na to, že jsme stále odsouzeni ke svobodě a musíme pečlivě volit mezi dobrem a zlem. „S režisérem Honzou Drozdou jsme se vydali na výpravu k rodnému domu Jana Palacha do Všetat domyslet detaily scénáře. Nevrátili jsme se stejní. Turisté se baví, poutníci se mění,“ ozřejmují hudebníci okolnosti vzniku videoklipu.

První desku Bůh z umakartu vydala skupina Kolektivní Halucinace v roce 2013.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků