Hlavní obsah
 

Skupina Jelen avizuje nové album klipem k písni Jediný co chci

Uběhly téměř čtyři roky od vydání druhého alba skupiny Jelen nazvaného Vlčí srdce. Nyní kapela vydává skladbu a klip Jediný co chci. Jeho režisérem je Ondřej Urbanec. Zároveň oznamuje, že další řadová deska vyjde na konci ledna 2021.

 
Skupina Jelen avizuje nové album klipem k písni Jediný co chci

Jediný co chci je první singl z ní. „O našem novém albu mluvíme interně v kapele jako o návratu do současnosti. V tomto duchu jsme mluvili i s režisérem Ondřejem Urbancem. Nechtěli jsme video s příběhem, chtěli jsme jen hrát a užít si natáčení. Poprvé v ateliéru. Poprvé s naším novým bubeníkem Vítkem,“ říká zpěvák a kytarista Jindra Polák.

Režisér doplnil: „K natáčení jsme využili ateliér Loft Bubny, kde nás už při obhlídkách zaujal hippies karavan, který jsme se rozhodli použít při natáčení. Je to auto, jež symbolizuje svobodu, a ten pocit uvolněnosti jsme se snažili dostat i do výsledku naší práce.”

„Není lehké režírovat osmičlennou skupinu hudebníků. Byla to má první zkušenost s takovým ansáblem. Narazil jsem však na přátelskou partu profesionálů, kteří si až neuvěřitelně uchovali obrovskou energii a zároveň pokoru k tomu co milují. K muzice,“ dodal.

Letos musela kapela nedobrovolně přibrzdit a zrušit sedmdesát vystoupení. „Nečekaně se nám vytvořil časový prostor, který jsme se rozhodli využít k dopracování a k natáčení nových písní. Myslíme si, že žánrům, které nás inspirovaly, jsme už dostatečně splatili dluh. Jsme starší a zkušenější, ale tvůrčí energie máme víc než kdykoli předtím. Cítíme, že nastal čas se vrátit do současnosti. Soundem kapely, ale i obsahem našich písní,“ řekl Polák, který se na nové písni podílel spolu s Martinem Ledvinou i jako producent.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků