Hlavní obsah
Přestože počasí teď nepřipomíná začátek babího léta, sklízejí se letní jablka a nejranější podzimní. Foto: PRÁVO - Šárka Tonarová

Severokorejci chtějí stažení Bonda z kin

Za "zesměšňování Korejského národa" a důkaz o "amerických plánech na vojenské napadení KLDR" označila včera severokorejská studentská organizace nejnovější snímek s agentem Jamesem Bondem Dnes neumírej. Severokorejský Výbor pro mírové sjednocení vlasti zároveň obnovil požadavek na stažení snímku z kin, kam byl uveden koncem minulého roku.

Přestože počasí teď nepřipomíná začátek babího léta, sklízejí se letní jablka a nejranější podzimní. Foto: PRÁVO - Šárka Tonarová
Severokorejci chtějí stažení Bonda z kin

Snímek, v němž zkorumpovaný severokorejský důstojník zkouší rozpoutat s pomocí laserové zbraně válku mezi oběma částmi rozděleného poloostrova, čelí již několik týdnů výzvám k bojkotu také v Jižní Koreji. Dvacátá "bondovka" vyvolala velké rozhořčení zejména během novoroční premiéry v Soulu. Jižní Korejce pohoršil nejen fakt, že Bond se ve filmu oddává milostným hrátkám v buddhistické svatyni, ale i záběr, na němž jihokorejská armáda dostává mobilizační rozkaz od amerického generála. Největší pozdvižení však vyvolala scéna s farmáři, obdělávající pole za pomoci vodních buvolů. Jihokorejští studenti obvinili filmaře, že jejich vyspělý průmyslový stát zobrazují jako zaostalou zemi třetího světa.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků