Hlavní obsah
Seal: Standards Foto: Universal Music

Seal má jazz pod kůží. Vydá desku standardů

Zpěvál Seal se po období klasického soulu propracoval ještě hlouběji do historie a rozhodl se vydat album jazzových standardů. Písně I’ve Got You Under My Skin, I’m Beginning to See The Light či I Put A Spell on You a pár dalších klasik vydá pod názvem Standards.

Seal: Standards Foto: Universal Music
Seal má jazz pod kůží. Vydá desku standardů

Britský zpěvák nad svou desátou studiovou deskou moc nespekuloval, prostě vybral notoricky známé hity, největší jazzovou a swingovou klasiku všech dob. Ve svém věku už si dělá to, co ho baví, a uctít největší legendy (Frank Sinatra, Ella Fitzgerald, Nina Simone) se mu jevilo jako dobrý nápad.

Navíc sehnal muzikanty, kteří skutečně s takovými jmény spolupracovali, deska tak má mít „půvab starého Hollywoodu“. Klavírista Randy Waldman vystupoval se Sinatrou či Paulem Ankou, basista Chuck Berghofer hrával s Ellou Fitzgerald a Ray Charlesem, Greg Fields bubnoval u Quincyho Jonese a Stevieho Wondera.

„Tohle je album, které jsem chtěl vždy nahrát. Vyrůstal jsem posloucháním muziky z éry Rat Packu, takže nahrávání těchto nestárnoucích melodií byl můj celoživotní sen. Byla to pro mě opravdová čest spolupracovat se stejnými umělci, kteří vystupovali s Frankem Sinatrou a dalšími mými oblíbenými interprety, ve stejných studiích, kde byly tyto zázraky poprvé stvořeny. Prožil jsem jedny z nejlepších dní mé nahrávací kariéry,” uvedl Seal.

Sealovo nové album vyjde 10. listopadu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků