Hlavní obsah

S tím CD si nic nezačínej, Rottrová je návyková

Nejvkusnější zpěvačka českého mainstreamu Marie Rottrová vydala retrospektivní trojalbum Zlatá kolekce 1968-2010. A verdikt zní: S tím CD si radši nic nezačínejte, je totiž návykové.

S tím CD si nic nezačínej, Rottrová je návyková

Její způsob míchání soulu, funky, rock'n'rollu, reggae a dalších stylů se zdá být mimořádně šťastný. Navíc má většina písniček velmi elegantní hladké aranže a vše završuje její hlas, který zní bohatě, nadýchaně a pohodově.

Rottrová je také známá tím, že její texty dávají smysl (na rozdíl od naprosté většiny popu). Jsou to drobné příběhy ze života ozdobené vtipnými rýmy a metaforami, které netahají za uši a pohladí po duši.

Tři CD obsahují sedmdesát písní ze všech období, od ostravských začátků až po současnost, a i proto se Zlatá kolekce jeví jako dobrá investice, která vystačí na mnoho týdnů poslouchání.

Rottrová začínala v šedesátých letech a její coververze tehdejších amerických superhvězd (Private Number od Bookera T. Jonese, Aint No Way od Arethy Franklinové) svou kvalitou ohromily (oprava: ohromují) spoustu lidí. Navíc měla štěstí na textaře - psali pro ní Nohavica, Vrba i Kopta. Písničky jako Volej známý číslo, Pane můj, Svatba U dvou lilií a S tím bláznem si nic nezačínej představují vrchol české pop music.

Celkové hodnocení: 90 %

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků