Hlavní obsah
Kryštof Hádek Foto: Petr Horník, Právo

RWE podpoří český film

Nový film Jana Prušinovského Kobry a užovky představili na setkání s novináři zástupci energetické skupiny RWE, jejichž projekt Energie českého filmu letos získal ocenění Evropský kulturní investor roku. Na ten příští plánuje investovat do české kinematografie téměř čtvrt miliardy korun.

Kryštof Hádek Foto: Petr Horník, Právo
RWE podpoří český film

Jedním z vybraných filmových projektů jsou právě Kobry a užovky (premiéra v únoru 2015), příběh lidí, kteří ze zoufalství kupí chybu za chybou. V rolích bratrů se poprvé společně představí Matěj a Kryštof Hádkovi.

Dalším filmem, který RWE finančně podpoří, je na březen plánovaná Vybíjená, kterou podle předlohy Michala Viewegha natočil Petr Nikolaev. Herecké obsazení tvoří trojice z Partičky – Michal Suchánek, Ondřej Sokol a Richard Genzer. Doplní ji modelka Simona Krainová.

Do třetice podpořených filmů přibude v říjnu thrillerová komedie Nejhorší zločin ve Wilsonově režiséra Tomáše Mašína s Vojtěchem Dykem a Jiřím Macháčkem, která by měla navázat na tradice, jaké představuje třeba Adéla ještě nevečeřela.

„Při rozhodování jsme kladli důraz na celé finanční zajištění, smlouvu o koprodukci s televizí a divácký či umělecký potenciál,“ řekl mluvčí společnosti Martin Chalupský a připomněl, že RWE je dlouhodobě nejvýznamnějším partnerem českého filmu. Pomohla 32 hraným filmům, osmi dokumentům, podvacáté bude partnerem MFF Karlovy Vary, popáté Cen české filmové kritiky a poprvé výročních cen Český lev.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků