Hlavní obsah
Vlasta Chramostová na snímku z roku 2008 Foto: Marta Myšková, ČTK

Rozloučení s Vlastou Chramostovou bude v Národním divadle

Poslední rozloučení s herečkou Vlastou Chramostovou bude v pondělí 14. října v 11:00 v Národním divadle. Oznámil to mluvčí divadla Tomáš Staněk. Chramostová zemřela v neděli ve věku 92 let.

Vlasta Chramostová na snímku z roku 2008 Foto: Marta Myšková, ČTK
Rozloučení s Vlastou Chramostovou bude v Národním divadle

Program a seznam řečníků zatím není znám, bude ale podobný, jak tomu bývá v případech, kdy se česká první scéna loučí s významnými osobnostmi. U rakve zesnulého se v takovém případě, mimo jiné, střídají čestné stráže jeho uměleckých kolegů.

Za své nekonformní postoje po srpnu 1968 měla Chramostová zákaz hrát ve filmu, televizi i rozhlase. O necelých deset let později patřila k signatářům Charty 77. Její podpis byl podle historičky a disidentky Petrušky Šustrové velmi významný díky hereččině známosti mezi veřejností. Důležitá byla podle Šustrové i schopnost Vlasty Chramostové a jejího manžela sdružovat lidi.

Podle předsedy Ústavního soudu Pavla Rychetského je to právě Chramostová, kdo by si zasloužil pohřeb se státními poctami.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků