Hlavní obsah
Peter Duhan Foto: Petr Hloušek, Právo

Rozhlas hledá nové cesty k posluchačům

Hlavní město se stalo alespoň na dva dny, čtvrtek a pátek, evropským mediálním centrem. V metropoli se sešlo přes sto zástupců evropských mediálních společností, aby diskutovali o tom, zda je rádio stále moderním médiem budoucnosti.

Peter Duhan Foto: Petr Hloušek, Právo
Rozhlas hledá nové cesty k posluchačům

Konferenci o digitálním rozhlasu a multimédiích pořádá Český rozhlas (ČRo) ve spolupráci s Evropskou vysílací unií (EBU).

„Rozhlas veřejné služby musí být technologicky univerzální a hledat si další cesty k šíření vlastního obsahu,“ prohlásil generální ředitel ČRo Peter Duhan. Do budoucna zvažuje ČRo nabízet své zvukové záznamy v podobě sdíleného přehrávače, který si každý bude moci vložit do vlastní webové stránky. Inspiraci našel u švédských kolegů.

„Pokud se rádio nezmění, najdou si posluchači zajímavý zvukový obsah sami jinde,“ uvedl Matt Deegan z britského komerčního rádia pro děti Fun Kids s odkazem na služby, jako jsou Spotify, iTunes Radio nebo TuneIn.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků