Hlavní obsah
Jerry Lee Lewis Foto: Lukáš Táborský, Právo

Rolling Stones, Clapton i Slash točí s Jerry Lee Lewisem country

Jedna z posledních žijících legend rock'n'rollu Jerry Lee Lewis získala pro svou novou desku Mean Old Man těžko uvěřitelnou sestavu hvězd. Na albu ve stylu country se vystřídají nejslavnější rockoví velikáni.

Jerry Lee Lewis Foto: Lukáš Táborský, Právo
Rolling Stones, Clapton i Slash točí s Jerry Lee Lewisem country

Keith Richards z Rolling Stones hraje na kytaru v nové verzi písně Sweet Virginia a Mick Jagger zpívá v Dead Flowers. Třetí ze "stounů" Ronnie Wood přispěl k nahrávce Mean Old Man, kterou pro Lewise napsal Kris Kristofferson.

Eric Clapton a James Burton podpořili nahrávku You Can Have Her, Ringo Starr a John Mayer jsou slyšet v Roll Over Beethoven a country klasici Merle Haggard a Willie Nelson zpívají Swinging Doors a Whiskey River. Slash se sešel s Kid Rockem v písni Rockin' My Life Away.

Album vyjde v normální a současně obohacené verzi s 18 tracky v září u firmy Verve. Produkovali ho Jim Keltner a Steve Bing.

Slash při vystoupení na Výstavišti

Foto: Petr Horník, Právo

Jerry Lee Lewis sice není typický interpret country, ale už v roce 1968 měl velký hit v tomto žánru - Another Place Another Time. Nyní se 74letý rock'n'rollový zpěvák vrací ke své dávné hudební lásce.

Patří k vůbec nejdéle aktivním muzikantům. V padesátých letech se proslavil rock'n'rolly jako Great Balls of Fire a Whole Lotta Shaking Goin On a stále koncertuje po celém světě, nicméně jeho vystoupení dnes už nemají takovou energii jako dřív.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků