Hlavní obsah
Karel Roden Foto: Lenka Kalinová/Tiskový servis

Roden točí středověký road movie Křižáček

V Itálii začal Karel Roden točit pod vedením režiséra Václava Kadrnky historický film Křižáček, inspirovaný básní Jaroslava Vrchlického.

Karel Roden Foto: Lenka Kalinová/Tiskový servis
Roden točí středověký road movie Křižáček

„Jde o středověký road movie, záznam vnitřního boje otce, který se vyrovnává se zmizením syna. Příběh se odehrává počátkem 13. století a jako pozadí využívá mýtus o dětské křížové výpravě,“ sdělila za tvůrce Lenka Kalinová.

”Náš film nemá být svědectvím o středověké době, ale pouze využívá její kulisy. Přestože Vrchlického báseň v sobě nese prvky romantismu, jeho vyústění a osudy hrdinů se romantismu vymykají. Rádi bychom vytvořili jednolitou krajinu, nesoucí v sobě především vnitřní stav postav. Krajinu, ve které se vysněné a prožívané, imaginární a hmotné, magické a fotogenické spojují v ideální celek,” říká o svém projektu Václav Kadrnka.

Film se natáčí v italských regionech Apulie a Kalábrie a na Sardinii. Za kamerou stojí Jan Baset Střítežský, kostýmy má na starost Katarína Štrbová-Bieliková.

Roden se v poslední době stále více pouští do historických látek - už dlouho se mluví o filmu Milada. Ten je inspirován osudem JUDr. Milady Horákové, kterou komunisté po vykonstruovaném monstrprocesu popravili 27. června 1950.

Režisér Julius Ševčík navíc natáčí drama Masaryk, kde Roden hraje politika Jana Masaryka těsně před válkou. Oba snímky by měly mít premiéru někdy v roce 2016.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků