Hlavní obsah
RockOpera se vydává po stopách Goethova nesmrtelného díla. Foto: archiv RockOpera

RockOpera se utká s Goetheovým Faustem

RockOpera Praha chystá novou rockovou operu Faust na motivy díla J. W. Goetha z dílny Milana Steigerwalda a Pavly Forest. V režii Romana Štolpy vytvoří titulní roli Jiří Zonyga, Mefista ztvární Viktor Dyk, Hospodina Pavla Forest. Premiéra v holešovickém sídle RockOpery se uskuteční 11. prosince.

RockOpera se vydává po stopách Goethova nesmrtelného díla. Foto: archiv RockOpera
RockOpera se utká s Goetheovým Faustem

Podle Milana Steigerwalda bude zpracování Goethova díla RockOperou Praha opět opravdovým rockovým nářezem. „Náš Faust nabídne energickou hudbu ve stylu nu-metalu v podání živé kapely hrající přímo na pódiu. Skvělé výkony mnoha tanečníků a akrobatů, filmové projekce a další zážitky a především jedinečnou atmosféru, která diváky vtáhne do děje,“ říká Milan Steigerwald.

Režisér Roman Štolpa akcentuje ve Faustovi sílu pokušení, lidské proradnosti, touhu po poznání vedoucí k věčnému zatracení, hledání smyslu života a víry v sama sebe. Ale také věčný boj lásky a vášně s utrpením a bolestí, dobra se zlem.

„Téma Faust versus Mefistofeles je opravdu velmi zajímavé, kromě rockově-metalového hudebního zážitku si mohou lidé do svých životů odnést i něco navíc. Třeba si odpovědí na otázku, kdo z těch dvou je vlastně větší ďábel? A co nám více brání ve štěstí – naše poživačné vášně, nebo naše pokrytectví a nechuť přiznat si nepříjemné pravdy?“ říká o Faustovi režisér Štolpa.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků