Hlavní obsah
Z opery Antigona. Foto: Libor Nedvídek

RockOpera Praha oslaví třináct let s Antigonou. Chystá Tróju

RockOpera Praha letos slaví třináct let od premiérového koncertního uvedení svého prvního díla Antigona. To se na jeviště vrátí už 9. května. Tvůrci Milan Steigerwald a Pavla Forest tvrdí, že se výroční repríza se ponese v duchu oslav a překvapení.

Z opery Antigona. Foto: Libor Nedvídek
RockOpera Praha oslaví třináct let s Antigonou. Chystá Tróju

Diváci se například budou moct vyfotit s hercem Matějem Kohoutem v převleku Charóna a nechat si podepsat kartičky od členů kapely - Richarda Scheuflera, Richarda Scheuflera jr., Martina Hollyho Hollandera a Jana Peše. Vyloučený není ani speciální host.

Antigona započala antickou sérii divadla, která pokračovala neméně úspěšnými tituly Oidipus Tyranus a 7 proti Thébám. Soubor ji navíc chce příští rok rozšířit novým dílem Trója.

Od antiky se ale RockOpera Praha 23. května vydá do vod absurdní komedie s rockovou operou Proces, která nabízí svérázný pohled na román Franze Kafky. V hlavní roli se jako úředník Josef K. představí Viktor Dyk.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků