Hlavní obsah
Rituály tvoří (zleva) Michael Vácha a Richard Spilka. Foto: archív kapely

Rituály vydávají EP Rukopis, důsledek divné katarze

Skupinu Rituály tvoří Michael Vácha a Richard Spilka. Od vydání svého debutu Vsaď na černou se posunuli k dalšímu počinu. Čerstvé EP Rukopis je k dispozici zdarma.

Rituály tvoří (zleva) Michael Vácha a Richard Spilka. Foto: archív kapely
Rituály vydávají EP Rukopis, důsledek divné katarze

Kolekce otevírá nový kapelní pohled na tvorbu. Zásadním prvkem jsou pochmurné syntezátory a analogové bicí ve stylu kapel z osmdesátých let minulého století. Chytlavé kytarové riffy nicméně zůstávají všudypřítomné a syrové texty v češtině se dotýkají skrytých lidských témat nové doby.

„Za poslední půlrok jsme si prošli divnou katarzí. Přestalo nás bavit pokračovat ve fungování standardní rockové kapely, jak se od nás trochu čekalo. Obrátili jsme se jen do sebe, jak jsme to měli stejně vždycky nejradši,“ popisuje okolnosti frontman Michael Vácha.

„Okolní život byl a je neúprosný. Richardovi umřel táta, mně se narodila dcera, ale rozpadlo se mi manželství. Potýkali jsme se s depresemi a démony, které jsme za ty roky nachytali po různých doupatech. Noc nás tak trochu sežrala, přežvýkla a vyplivla. Takže tohle EP je hudební i textový vypsání se z toho našeho žití v dospělým světě s dětskými dušemi,“ dodává.

Nové EP Rukopis právě vyšlo a je k mání zdarma na všech obvyklých hudebních kanálech (iTunes, Spotify, Deezer aj.). Produkoval je Yarda Helešic společně s Michaelem Váchou, mixu se ujal Risto Sokolovski. Album obsahuje pět nových písní, mezi kterými je coververze známého hitu Udržuj svou ledničku plnou od Moniky Načevy.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků