Hlavní obsah
Richard Müller Foto: Jan Koller, ČTK

Richarda Müllera obvinili z plagiátorství

Fanoušci slovenského zpěváka Mira Jaroše obviňují Richarda Müllera z plagiátorství. Aktuální hit čerstvého držitele ocenění Zlatý slavík 2010 s názvem Čiara se údajně až příliš podobá Jarošově skladbě Bez siedmeho neba. Uvedl to server topky.sk.

Richard Müller Foto: Jan Koller, ČTK
Richarda Müllera obvinili z plagiátorství

Právě skladba Čiara odzněla při nedávném udělování slovenských slavíků. Jaroš nazpíval svou píseň Bez siedmeho neba začátkem roku 2010. Skladby mají velmi podobný refrén.

Jeden z autorů Müllerova hitu Peter Graus tvrdí, že se jedná o náhodu. „Před vznikem skladby Čiara jsem Jarošovu skladbu nikdy neslyšel. Nepřiznat však jejich podobu, by byla hloupost. Je to soubor náhod, jaké se v hudbě stávají,“ uvedl Graus.

Jaroš údajně upozornil na podobnost skladeb již začátkem léta. „Měl pravdu. Vyřešili jsme to a dohodli jsme se,“ dodal Graus. Jaroš připustil, že mu lichotí, když jeho hudební motivy zpívá Richard Müller.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků