Hlavní obsah
Richard Bona Foto: Smart Communication

Richard Bona a Dan Bárta s filharmonií předvedou kubánský jazz i Led Zeppelin

Ojedinělou událost chystá mezinárodní hudební festival JazzFest Brno. V úterý 4. dubna 2017 vystoupí v Janáčkově divadle africký fenomén, mistr jazzu, funky, fusion i popu Richard Bona a Dan Bárta, který s Filharmonií Brno svérázně přetavil do nové podoby slavné světové hity.

Richard Bona Foto: Smart Communication
Richard Bona a Dan Bárta s filharmonií předvedou kubánský jazz i Led Zeppelin

Jako první zahraje Richard Bona, kamerunský hudebník žijící převážně v New Yorku a v Paříži. Hraje hlavně na baskytaru a vystupoval s hvězdami jako Pat Metheny, Randy Brecker a mnoha dalšími. Nadžánrový muzikant tentokrát prezentuje projekt Mandekan Cubano, kde působí kubánský pianista Osmany Paredes a trumpetista Dennis Hernandez či muzikanti z Venezuely a Mexika.

„Richard Bona se do Brna vrací po deseti letech, ale se zcela odlišným projektem. Bona je jedním z mála členů elitního klubu hudebníků, jejichž stylová přizpůsobivost je téměř bezbřehá. Jeho africké kořeny jsou nabíledni, jeho afinita k latinskoamerické hudbě dobře známá a umění s nadhledem se pohybovat ve světě „fusion jazzu“ a sofistikovaného popu mnohokrát zdokumentované. Já sám jsem mimo jiné zvědav, kam se posunulo jeho umění pódiové prezentace, protože frontman byl vždy excelentní,“ řekl Vilém Spilka, umělecký ředitel JazzFestu Brno.

Dan Bárta

Foto: Presscode

Zpěvák Dan Bárta s jazzovým triem Roberta Balzara a Filharmonií Brno představí své pojetí hitů Led Zeppelin, Björk nebo Jamiroquai kdesi mezi popem a jazzem.

Do Brna přijede poté 4. května také klavírní virtuos a dvaadvacetinásobný držitel Grammy Chick Corea, kterého doprovodí basový mistr Eddie Gomez a jazzový bubeník Brian Blade.

Lístky i další podrobnosti najdete na jazzfestbrno.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků