Hlavní obsah

Redaktor ČT dostal pokutu za propagaci piva při fotbale

Na sobotní přímý přenos fotbalové kvalifikace o účast na mistrovství světa Slovensko-Česko nebude v dobrém vzpomínat externí komentátor České televize Petr Dušek. Kvůli jedné nešikovně řečené větě.

Redaktor ČT dostal pokutu za propagaci piva při fotbale

Měl na starosti živé vstupy s fotbalovými fandy, kteří sledovali zápas nad sklenicemi piva z plzeňského Pilsner Festu, kde byl pro fanoušky připraven prostor s velkoplošnou obrazovkou a doprovodným fotbalovým programem. Čepoval se tam Prazdroj. Při hodnocení tamní nálady pronesl větu: "Jsme v Plzni na slavnosti piva.“

Vedení zpravodajství ČT to vyhodnotilo jako porušení interních pravidel. "Dušek dostal pokutu snížením honoráře a napomenutí, respektive podmínku pro další vystoupení před kamerou,“ řekla na dotaz Práva Anna Freimanová z tiskového oddělení ČT. Podle údajů ČT se na zápas dívalo 969 tisíc diváků.

ČT si Pilsner Fest vybrala proto, že tam byly přítomny i některé fotbalové osobnosti, např. Antonín Panenka. Prazdroj je partnerem českého fotbalu a reprezentace.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků