Hlavní obsah
Herec roku Ivan Trojan v Dejvickém Divadle roku v Inscenaci roku 2012 - jako Bůh v Ucpaným systému Irvina Welshe, režie Michal Vajdička Foto: Jiří P. Kříž, Právo

Radoky vyzobalo Dejvické divadlo

Radokovu cenu navíc by si zasloužil moderátor nedělního slavnostního večera Miroslav Hanuš a jeho herečtí kolegové z pražského Divadla v Dlouhé. Vykouzlili z nouze ctnost a polidštili nedostatek financí na živou kulturu, který jako dílo své a předchůdců nedohlédla jen přítomná ministryně kultury Alena Hanáková.

Herec roku Ivan Trojan v Dejvickém Divadle roku v Inscenaci roku 2012 - jako Bůh v Ucpaným systému Irvina Welshe, režie Michal Vajdička Foto: Jiří P. Kříž, Právo
Radoky vyzobalo Dejvické divadlo

Trojan a Hloužková

Tak není ta paní ministryně v obraze, že se musela zhrozit, čemuže to osobně předává Cenu Alfreda Radoka za nejlepší inscenaci roku 2012. Video zrovna fungovalo a bylo vidět, jak se jí nad přívalem argotu z huby Hynka Čermáka v ukázce z vítězné hry Irvina Welshe a Daniela Majlinga Ucpanej systém v režii Michala Vajdičky ježí vlasy.

To ale nebylo všechno. Ivan Trojan za roli Boha ve sračkách civilizace v téže inscenaci získal Radokovu cenu za nejlepší mužský herecký výkon. Dejvičtí zvítězili i v kategorii Divadlo roku. A aby toho nebylo málo, umělecký šéf Miroslav Krobot vydoloval ještě Radoka v kategorii Hra roku pro Briana (Jonese z Rolling Stones). Nadílka tedy pro divadlo, které si ve finanční mizérii může ročně troufnout na tři, čtyři premiéry, bohatá. Ale zasloužená.

Skoro všichni z Dejvického Divadla roku v Ucpaným systému, Inscenaci roku 2012: zleva Miroslav Krobot, Václav Neužil, Martin Myšička, Hynek Čermák, zády Jaroslav Plesl, Jana Holcová, Martin Pechlát, Petr Víšek a Herec roku Ivan Trojan - jako Bůh

Foto: Jiří P. Kříž, Právo

Stejnou cenu jako Trojan v mužské obdržela v ženské kategorii Ivana Hloužková z brněnské Husy na provázku za roli houmelesáka a světoznámého fotografa Miroslava Tichého v inscenaci Anny Petrželkové Tichý Tarzan. Po stejném ocenění za Maryšu v inscenaci Vladimíra Morávka v roce 1995 výmluvné sklenutí duhy nad zářnou hereckou cestou osobnosti druhé provázkovské generace.

Pro zbytek světa

Zbývající Ceny Alfreda Radoka obdrželi Matěj Forman a Andrea Sodomková za scénografii v inscenaci Ivana Arsenjeva, Marka Ivanoviće, Petra Formana a Radka Malého Čarokraj v pražské Zlaté kapličce, Miloš Orson Šědroň - jeho otec získal stejnou cenu loni za hudební part k Leoši Janáčkovi Milana Uhdeho v Huse, synek letos za hudbu k Divadlu Gočár Jana Nebeského s občanským sdružením Omnimusa v Divadle Komedie Praha.

Herečka roku 2012 Ivana Hloužková jako houmelesák

Foto: Jiří P. Kříž, Právo

Talentem roku 2012 byl prohlášen režisér Braňo Holíček. Zajděte třeba na jeho Demo demokracii do Ypsilonky...

Ceny Alfreda Radoka 2012
Inscenace roku
Irvine Welsh, Daniel Majling: Ucpanej systém. Režie Michal Vajdička. Dejvické divadlo Praha
Ženský herecký výkon
Ivana Hloužková - Miroslav Tichý v inscenaci Tichý Tarzan. Režie Anna Petrželková. Divadlo Husa na provázku Brno
Mužský herecký výkon
Ivan Trojan - Bůh v inscenaci Ucpanej systém. Režie Michal Vajdička. Dejvické divadlo Praha
Divadlo roku
Dejvické divadlo
Česká hra roku
Miroslav Krobot: Brian. Dramaturgie Karel František Tománek, režie Miroslav Krobot. Dejvické divadlo Praha
Scénografie roku
Matěj Forman, Andrea Sodomková v inscenaci Čarokraj. Režie Petr Forman. Národní divadlo Praha
Hudba roku
Miloš Orson Štědroň v inscenaci Divadlo Gočár. Režie Jan Nebeský. Omnimusa v Divadle Komedie Praha 
Talent roku
Braňo Holíček, režisér

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků