Hlavní obsah
Generální ředitel ČT Petr Dvořák Foto: Milan Malíček, Právo

Radní ČT kritizovali Události a Dvořákovi odklepli půlmiliónovou odměnou

Generální ředitel České televize Petr Dvořák dostane za svou tříměsíční práci od října do prosince 2011 v čele veřejnoprávní televize bonusovou odměnu půl miliónu korun. Tuto pohyblivou složku mzdy odhlasovali na středečním jednání televizní radní. Chválili ho za povedené kroky, kritizovali ale některé aspekty nové podoby Událostí.

Generální ředitel ČT Petr Dvořák Foto: Milan Malíček, Právo
Radní ČT kritizovali Události a Dvořákovi odklepli půlmiliónovou odměnou

Rada oznámila, že ředitel splnil radou předepsaná kritéria, mezi něž například patří vyrovnaný rozpočet, úroveň vysílání a kvalita programové nabídky.

Setkání bylo ve středu odpoledne kvůli novým Událostem. Podle radních udělala hlavní zpravodajská relace ČT v poslední době posun k lepšímu. Vedení nepředpokládá, že pořad je definitivně hotový, bude jej stále vylepšovat. Ale objevila se i kritika, mimo jiné na používaný slogan „jasné a spolehlivé“, který je nyní podle radních až nadbytečný. Vadí také dlouhé chození moderátorů po studiu nebo stereotypní záběry na dvojici.

Dvořák jmenoval dalších šest kreativních producentů. Multižánrovou tvorbu povede Čestmír Kopecký, vzdělávací tvorbu a nové formáty Alena Müllerová, dramatickou tvorbu v Brně David Ziegelbauer. Hudební tvorbě bude šéfovat bývalý ředitel televizního hudebního festivalu Zlatá Praha Vítězslav Sýkora a Ondřej Šrámek začne řídit divadelní tvorbu. Aktuální publicistiku na ČT 1 a ČT 2 povede Andrea Majstorovičová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků