Hlavní obsah

Radiožurnál v Lucerně uspořádá koncert na památku Karla Kryla

Český rozhlas Radiožurnál uspořádá koncert k nedožitým 70. narozeninám Karla Kryla. V pražské Lucerně 8. dubna zaznějí písničky v podání Tomáše Kluse, Anety Langerové, Markéty Irglové, Michala Hrůzy, Xindla X, skupiny Divokej Bill nebo Projektu Salome ve spolupráci s Epoque Quartetem a Petrem Maláskem. Karel Kryl by kulaté výročí oslavil 12. dubna.

Radiožurnál v Lucerně uspořádá koncert na památku Karla Kryla

„Karel Kryl je fascinující osobnost, která je vzhledem ke své profesní dráze nezpochybnitelnou součástí rozhlasové historie jako dlouholetý novinář na Svobodné Evropě. I proto jsme se rozhodli zorganizovat vzpomínkový koncert na jeho počest. Současně bychom jej rádi objevili pro mladší generaci našich posluchačů. Proto Lucerna. Proto třeba Tomáš Klus, Divokej Bill nebo Aneta Langerová,“ uvedl šéfredaktor Radiožurnálu Jan Pokorný.

Hudebníci si podle Českého rozhlasu Krylovy písničky sami vyberou a upraví podle sebe. „Je to tedy jakási osobní zpověď současných interpretů, ve které odhalí, jak vnímají Karla Kryla oni sami. Slibujeme si od toho i stvoření nových rádiových hitů pro současné posluchače, a tedy pokračování šíření Krylova odkazu v nové formě se stejným obsahem,“ doplnil hudební dramaturg Radiožurnálu i chystaného koncertu Petr Král.

V rámci koncertu pokřtí legendární hlasatel a kolega Karla Kryla ze Svobodné Evropy Pavel Pecháček 2CD se záznamem vystoupení z Mnichova roku 1982, kterým Kryl podpořil polské hnutí Solidarita. Nový archivní objev pod názvem Solidarita nabídne 22 písní s vůbec poprvé vydanými Krylovými českými, polskými i německými verzemi jeho songů. Na CD bude následně zaznamenán a vydán i tento koncert.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků