Hlavní obsah
 

Prvním rockerem na české poštovní známce bude Aleš Brichta. Vydává i skladbu Santa Maria

Poprvé v historii bude mít žijící český rocker vlastní poštovní známku. Bude jím Aleš Brichta, který letos oslavil šedesáté narozeniny a zároveň čtyřicet let na hudební scéně. Aktuálně představuje i novou skladbu Santa Maria, v níž zpívá s Lucií Roubíčkovou. Natočil k ní také videoklip.

 
Prvním rockerem na české poštovní známce bude Aleš Brichta. Vydává i skladbu Santa Maria

Česká pošta vydá oficiálně známky 19. prosince 2019. Známkový sešitek s osmi motivy pokřtí Aleš Brichta ve stejný den v Praze na Rockových Vánocích na Barče. Kmotrem známek bude Petr Janda. Sešitek vychází v 1250 kusech.

„Když jsem kdysi skládal text jednoho z největších hitů mé původní domovské skupiny Arakain, v němž se zpívá: Někoho baví sbírat si známky, někdo moc pije a někdo píše, má svoje chyby svý slabý stránky, vůbec jsem netušil, že bych se kdy sám na známkách objevil,“ přiznává Aleš Brichta.

Poštovní známky v sešitku nazvaném Aleš Brichta – sběratelská edice nesou písmeno A, které označuje nominální hodnotu 19 Kč, jež je určena pro rozesílání zásilek v rámci České republiky. Tato sběratelská edice je k zakoupení na internetových stránkách zpěváka. Autorkou všech použitých portrétů Aleše Brichty je Lenka Hatašová. Ke každé známce bude vydána také pohlednice s motivy známek.

Ve čtvrtek 19. prosince 2019 na tradičním vánočním setkání rockerů v KD Barikádníků v pražských Strašnicích, které odkazuje na legendární metalové koncerty z konce 80. let, zahrají společně s Aleš Brichta Project také kapely Limetall, Titanic a Hydrargyrum.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků