Hlavní obsah
První komiks se Supermanem Foto: ČTK/AP

První komiks se Supermanem se prodal za 3,2 miliónu dolarů

Téměř nepoškozený výtisk komiksu, ve kterém se v roce 1938 poprvé objevila postava Supermana, se na internetovém aukčním portálu eBay prodal za 3,2 miliónu dolarů (67,5 miliónu Kč). Informovala o tom agentura AP. Dodala, že jde zřejmě o nejvyšší cenu, jaká kdy byla za kteroukoli komiksovou knihu zaplacena.

První komiks se Supermanem Foto: ČTK/AP
První komiks se Supermanem se prodal za 3,2 miliónu dolarů

„Byla to nejdražší komiksová kniha, která se kdy naším prostřednictvím prodala,” uvedl podle serveru CNET Gene Cook ze společnosti Ebay. Aukce komiksového sešitu s názvem Action Comics No. 1 začala 14. srpna s vyvolávací cenou 99 centů.

Podle agentury AP se předpokládá, že na světě nyní existuje zhruba stovka výtisků Action Comics No. 1. Podle serveru CNET je výtisk prodaný na eBay „svatým grálem” komiksových knih nejen díky své historické hodnotě, ale také díky své mimořádné zachovalosti.

„Kvalita a zachovalost tohoto výtisku je ohromující,” uvedl Paul Litch ze společnosti CGC, která se zabývá hodnocením kvality komiksových knih. „Tato kniha vypadá, jako by právě opustila novinový stánek,” dodal.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků