Hlavní obsah
Folklórní kvartet Tulia z Polska v semifinále soutěže Eurovize v Tel Avivu Foto: Ronen Zvulun, Reuters

Příští Eurovize bude v květnu v Rotterdamu

Příští ročník mezinárodní písňové soutěže Eurovize se bude konat v květnu v Rotterdamu. Oznámila to Evropská vysílací unie. V letošním 64. ročníku klání zvítězil Nizozemec Duncan Laurenc, a jeho vlast tak získala právo uspořádat v roce 2020 populární soutěž, jíž se účastní i Česko.

Folklórní kvartet Tulia z Polska v semifinále soutěže Eurovize v Tel Avivu Foto: Ronen Zvulun, Reuters
Příští Eurovize bude v květnu v Rotterdamu

Rotterdam se prosadil v konkurenci několika dalších nizozemských měst. Největším soupeřem byl do poslední chvíle Maastricht. Amsterodam svou kandidaturu na počátku července stáhl. V Nizozemsku se bude písňová soutěž Eurovize konat již popáté. Dříve se zpěváci utkali v Hilversumu (1958), Amsterodamu (1979) a dvakrát v Haagu (1976 a 1980).

Letošní soutěž v izraelském Tel Avivu vyhrál Nizozemec Duncan Laurenc s písní Arcade. Česká indie-popová kapela Lake Malawi skončila se skladbou Friend of a Friend na jedenáctém místě.

Šedesátý pátý ročník soutěže Eurovize se v aréně Ahoy druhého největšího nizozemského města bude konat od 12. do 16. května 2020. Organizátoři očekávají, že dorazí 30 000 až 50 000 fanoušků.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků