Hlavní obsah
Prince Foto: Steve Marcus, Reuters

Princova nová deska náhle zmizela, vydání napadli právníci

Jen den poté, co začaly internetové obchody nabízet novinku Deliverance, složenou z neznámých písní nedávno zemřelého zpěváka a muzikanta Prince, deska z nabídky zmizela.

Prince Foto: Steve Marcus, Reuters
Princova nová deska náhle zmizela, vydání napadli právníci

Na internetu obchodníci nabízeli digitální předprodej desky Deliverance, která měla fyzicky vyjít v červnu. To se už ale zřejmě nestane. EP Deliverance zmizelo z nabídky všech velkých obchodů jako iTunes, Apple Music či Amazon Music.

Správci Princova dědictví totiž tvrdí, že jde o nelegální vydání, a požádali soud, aby prodej zakázal. Zároveň podali žalobu na zvukového inženýra a muzikanta George Iana Boxilla, který s Princem písničky natáčel a pak je sám zvukově upravoval.

Šest tracků vzniklo v letech 2006 až 2008. Jde o songy I Am, Touch Me, Sunrise Sunset a No One Else a rozšířenou verzi I Am.

Deliverance měla vyjít na nezávislém labelu RMA z Vancouveru. „Prince mi jednou řekl, že každou noc, když jde spát, přemýšlí, jak obejít velké firmy a dostat muziku k lidem přímo. Při uvažování, jak vydat tyto významné nahrávky, jsme se rozhodli pro nezávislý label, protože Prince by to chtěl,“ řekl ještě před zákazem prodeje Boxill.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků