Hlavní obsah

Příčinou úmrtí Winehousové byl alkohol, potvrdil soud

Příčinou smrti britské zpěvačky Amy Winehousové byl alkohol. Závěr dřívějšího šetření opět potvrdil londýnský soud. Zpěvačka zemřela předloni v červenci ve věku 27 let.

Příčinou úmrtí Winehousové byl alkohol, potvrdil soud

První šetření soudu skončilo už v říjnu 2011. Vyšetřovatelka Suzanne Greenwayová tehdy uvedla, že zpěvačka měla v krvi 4,16 promile alkoholu, což zapříčinilo její smrt. Nové šetření probíhalo proto, že vyšla najevo nedostatečná kvalifikace Greenwayové. Soudkyně však dospěla podle očekávání ke stejnému závěru.

Podle soudní lékařky Shirley Radcliffeové měla zpěvačka v krvi množství alkoholu, které může ovlivnit centrální nervovou soustavu a způsobit, že pacient "usne a už se nevzbudí". Radcliffeová potvrdila, že v případu nejsou žádné podezřelé okolnosti.

Winehouseová byla v červenci 2011 nalezena mrtvá v posteli ve svém londýnském bytě. Dlouhodobě měla problémy s drogami a alkoholem. Výsledky pitvy a toxikologická vyšetření ale původně nedospěly k jednoznačnému závěru, co zapříčinilo její smrt. Proto následovalo soudní vyšetřování. V těle zpěvačky se nenašly kromě alkoholu jiné návykové látky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků