Hlavní obsah

Premiéry - Vy nám taky, šéfe!, Repo! Genetická opera i Rallye smrti

Tento týden přichází do kin sedm filmů, mezi nimi například česká komedie Vy nám taky, šéfe!, hororový muzikál Repo! Genetická opera nebo akční sci-fi Rallye smrti.

Premiéry - Vy nám taky, šéfe!, Repo! Genetická opera i Rallye smrti

 

Vy nám taky, šéfe!


Česká komedie Vy nám taky, šéfe! se odehrává v prostředí prestižní reklamní agentury Mráz Media, vedené schopným managerem Ivanem Mrázem, který právě nabírá nové zaměstnance do svého týmu.

Účetní v důchodu Karlička, pubertální textař Miki, mimoidní grafik Kamil, mladá manažerka Tereza, i jejich šéf, neambiciózní flákač a příležitostný herec Leo neměli ještě donedávna ani tušení, že by na nějakém podobném „atraktivním" místě mohli vůbec kdy pracovat. A také nemají tušení jak to v takové reklamce vlastně chodí. Partě „loserů" se zdánlivě nabízí životní šance. Když zjistí, že všechno je úplně jinak, boj o vysněnou práci pro ně teprve začíná...

Vy nám taky, šéfe!, Česko 2008, 95 min., režie: Martin Kotík, hrají: Jan Zadražil, Václav Vydra nejml., Ladislav Hampl, Pavel Šimčík, Jiří Langmajer, David Kraus, Sandra Nováková, Iva Janžurová, Mahulena Bočanová, Ljuba Krbová, Dominika Kadlčková, Anna Polívková, Michal Novotný, Marek Vašut, Bohumil Klepl, Zuzana Belohorcová...

 

 

Repo! Genetická opera


Filmová extravagance režiséra série Saw! Repo! Genetická opera přináší do kin mix opery, divadelní frašky, sci-fi a hororu. Je adaptací stejnojmenného úspěšného avantgardního divadelního kusu, který se před léty dočkal uvedení i na Broadwayi.

V nedaleké budoucnosti ničí smrtící epidemie lidské orgány. Vědci začínají masivní orgánovou sklizeň. Biotechnický magnát přijde s nápadem splátek, když však někdo nezaplatí jen jednu jedinou, přijde Repoman a svůj orgán si vezme zpět...

Ve filmu můžete vidět a slyšet Sarah Brightmanovou nebo Ogre – zpěváka industriální kapely Skinny Puppy a také Joan Jettovou.

Repo! The Genetic Opera, USA 2008, 98 min., české titulky, režie: Darren Lynn Bousman, hrají: Alexa Vegaová, Paul Sorvino, Anthony Head, Sarah Brightmanová, Paris Hiltonová...

 

 

Rallye smrti


Režisér Paul W. S. Anderson oprášil populární thriller Death Race 2000, vtiskl mu tempo 21. století a navrch přidal skoro už profesionálního filmového řidiče Jasona Stathama.

Internetové stránky projektu Rallye smrti patří mezi ty nejnavštěvovanější. Běží na nich online přenos nejbrutálnějších automobilových závodů v historii. Jejich aktéry jsou „obyvatelé" jedné z nejtěžších amerických věznic. Pravidla jsou jednoduchá - rychle, zběsile a co nejbezohledněji dojet do cíle jako první. Stačí pětkrát vyhrát a místo medaile vám dají svobodu. Prohrát ovšem většinou znamená zemřít - v hořícím vraku auta, pod koly silnějšího soupeře nebo s kulkou v hlavě. Střílení čímkoliv je totiž během závodu povoleno.

Death Race, USA 2008, 105 min., české titulky, režie: Paul W.S. Anderson, hrají: Jason Statham, Ian McShane, Jacob Vargas, Joan Allen, Jason Clarke, Tyrese Gibson, Robert LaSardo...

 

 

Čas umírat


Komorní monodrama polské režisérky Doroty Kędzierzawské je burcujícím snímkem o lidské důstojnosti, vzepření se osudu, intrikách a bezmoci. Film patřil mezi divácky nejúspěšnější tituly MFF Karlovy Vary 2008.

Role Aniely, která se rozhodne vzkřísit slávu svého rozpadajícího se honosného domu navzdory vlastní rodině i zlovolným sousedům, byla napsána pro třiadevadesátiletou excelentní Danutu Szaflarskou. Její intenzivní osobní zápas o zachování rodinného sídla a schopnost smířit se s vlastními životními limity jsou pozitivním poselstvím o neutuchající naději, umanutosti a lidské vůli.

Pora umierać, Polsko 2007, 104 min.,české titulky, režie: Dorota Kedzierzawska, hrají: Danuta Szaflarskaová, Krzysztof Globisz, Marta Walderaová, Patrycja Szewczyková...

 

 

Oni


Filmový horor inspirovaný skutečnými událostmi nás přenese do 11. února 2005 do opuštěné chaty rodiny Hoytových. Debutující scenárista a režisér Bryan Bertin ve snímku zkoumá naše nejniternější obavy z toho, co by se stalo, kdyby na náš domov zaútočili maskovaní cizinci.

Pro Kristen McKayovou a Jamese Hoyta mělo jít o slavnostní večer stranou od ostatních v opuštěném domě, patřícím jeho rodičům. Ale poté, co odejdou z oslavy kamarádovy svatby a vrátí se do ní, nic šťastnému páru nevychází. A k tomu se ve čtyři hodiny ráno ozve klepání na dveře a za nimi zvláštní hlas.

The Strangers, USA 2008, 85 min., české titulky, režie: Bryan Bertino, hrají: Liv Tylerová, Scott Speedman, Gemma Wardová, Kip Weeks, Laura Margolisová, Glenn Howerton...

 

 

Chaotická Ana


Hrdinkou španělského romantického dramatu je Bebe Ana, krásná osmnáctiletá volnomyšlenkářka žijící na Ibize. Její životní vášní je naivní malířství. Jednoho dne pozve Justine, kosmopolitní patronka umění, Anu do Madridu. Ráda by posoudila její výtvarné práce a zároveň jí umožnila žít se skupinou mladých umělců, které podporuje.

To je začátek cesty, která dostane Anu na nové kontinenty.  Aně se prostřednictvím hypnózy podaří odhalit své minulé životy, které jdou napříč staletími dávných mýtů. Ana bude čelit pokušení přerušit sérii násilí páchaného jejími předky, které stále ulpívá v její chaotické mysli.

Caótica Ana, Španělsko 2007, 118 min., české titulky, režie:Julio Medem, hrají: Manuela Vellésová, Charlotte Ramplingová, Bebeová, Asier Newman, Nicolas Cazalé...

 

 

Ivetka a hora


Dokumentární film vypráví o spirituální zkušenosti jedné dívky na slovenské hoře Zvir.  Dne 5. srpna 1990 odpoledne si tři děti ve věku 10, 11 a 7 let - Ivetka, Katka a její bratr Miťko - hrály na mýtině na hoře Zvir, na Lubovnianské vrchovině na severovýchodním Slovensku. Při hře na seníku uslyšely podivné zvuky. Napadlo je modlit se a modlili se "Mária, Matka naša, skry nás pod svoj plášť...". Najednou všechno ustalo a na lavičce v seníku seděla Panna Maria, viděly ji obě dívky. Doprovodila děti do vesnice.

Rodiče jim vše rozmlouvali, vrátili se s dívkami zpět na to místo a ony se s Marií opět setkaly. Začaly se sem vracet, postupně i za přítomnosti mnoha poutníků, po nějakém čase se k místu přihlásila i církev. Vidění se opakovala každý měsíc až do 6. srpna 1995, místo navštívilo sto tisíc lidí.

Ivetka a hora, Česko 2008, české, slovenské a  rusínské znění, režie: Vít Janeček

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků