Hlavní obsah

Premiéry - Taková normální rodinka, Dech i Mongol - Čingischán

Tento týden přichází do kin film volně inspirovaný seriálem Taková normální rodinka, nový film Kim Ki-duka Dech, životopisný snímek Mongol - Čingischán nebo vyvražďovací horor Hranice smrti.

Premiéry - Taková normální rodinka, Dech i Mongol - Čingischán

Taková normální rodinka

Celovečerní film Taková normální rodinka vznikl na motivy jednoho z nejoblíbenějších českých televizních seriálů a knihy Fan Vavřincové.

V hájence na samotě žijí na hromádce už čtyři generace rodiny Hanákových. Babička překypuje životním elánem, její dcera, paní Hanáková je rázná žena s velkým srdcem, pan Hanák pracuje jako výpravčí, starší dcera Pavla má s mužem Petrem dva hyperaktivní syny, raubíře.

Jedno úplně běžné rodinné odpoledne oznámí mladší dcera Káča rodině, že čeká dítě. Zdeněk, se chce zachovat jako čestný muž a s Kateřinou se oženit. Jeho matka však pro toto řešení nemá pochopení, a tak se Zdeněk stává dalším obyvatelem rodinného domu Hanákových. Ti si hodlají nového člena pečlivě prověřit…

Taková normální rodinka, Česká republika 2008, 90 min., české znění, režie: Patrik Hartl, hrají: Eva Holubová, Jaromír Dulava, Jiří Mádl, Ivana Chýlková, Marián Labuda, Lilian Malkina,Vanda Hybnerová, Monika Zoubková, Luboš Kostelný…

Dech

Nový film Dech jednoho z nejoriginálnějších současných tvůrců korejského režiséra Kim Ki-duka je jedním z jeho dalších brilantních počinů.

Do života vězně odsouzeného k trestu smrti, vstoupí neznámá žena, se kterou během návštěv ve věznici postupně prožívá jednotlivá roční období. S každou další návštěvou se vztah mezi nimi prohlubuje.

Snímek o lásce, překročení tabu a smrti. Ve filmu neuvidíme násilí, jak je pro režiséra tak charakteristické, ba právě naopak, poeticky vykresluje cit mezi odsouzencem na smrt a ženou, která je ve svém manželství nešťastná.

Soom, Jižní Korea 2007, 84 min., české titulky, režie: Ki-duk Kim, hrají: Chen Chang, Ki-duk Kim, In-hyeong Kan…

Mongol - Čingischán

Ruský režisér Sergej Bodrov ve svém dobrodružném životopisném snímku Mongol - Čingischán sleduje životní osudy jednoho z nejslavnějších světových vojevůdců. Svým filmem překračuje hranice hned několika žánrů a nabízí silnou romanci, historické bitky a bitvy, mytologický podtext a především neuvěřitelně pečlivě připravenou podívanou.

Ovládal polovinu tehdy známého světa. Sjednotil Mongolsko, dobyl tisíce let trvající okolní říše. Podmanil si Čínu a jeho vojska se zastavila až v Evropě. Čingischán byl bezpochyby jedním z nejúspěšnějších vojevůdců a vládců naší civilizace, ovšem jeho životní příběh začal na sklonku 12. století uprostřed Mongolských stepí v jedné z mnoha vesnic suverénně ovládaných rodinnými klany, které soupeřily mezi sebou. Jak je možné, že z takto nuzných a neuspořádaných poměrů se zrodil vojevůdce, stratég, vladař a politik takového významu?

Mongol, Kazachstán / Německo / Mongolsko / Rusko 2007, 120 min., české titulky, režie: Sergej Bodrov, hrají: Tadanobu Asano, Honglei Sun, Khulan Chuluun, Odnyam Odsuren…

Hranice smrti

Horor Hranice smrti je další filmový masakr určený jen pro silné žaludky. Francouzský režisér se ve svém debutu netají inspirací slasherů jako Texaský masakr motorovou pilou, Hostel nebo Hory mají oči.

Parta zlodějů prchá s ukradenými penězi přes hranice. Na chvíli zakotví ve starém hostinci, kde narazí na podivínského chlapíka a jeho rodinu, která se zde skrývá. Z obyvatel zapadlé putyky se vyklubou fanatičtí neonacisté se sklony ke kanibalismu. Strhne se neuvěřitelný souboj, ve kterém jde o krk. Začíná boj na život a na smrt!

Frontière(s), Francie 2007, 108 min., české titulky, režie: Xavier Gens, hrají: Karina Testaová, Aurélien Wiik, Patrick Ligardes…

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků