Hlavní obsah

Premiéry - Milionář z chatrče, Vévodkyně i Růžový panter 2

Tento týden přichází do našich kin letošní oscarový vítěz Milionář z chatrče, historické drama Vévodkyně, komedie Růžový panter 2, dokument Babička - film pro mírně zvrhlé diváky a cestopis Vítejte v KLDR!

Premiéry - Milionář z chatrče, Vévodkyně i Růžový panter 2

 

Milionář z chatrče - Slumdog Millionaire


Letošní oscarový favorit, romantické drama Milionář z chatrče režiséra Dannyho Boyla, nakonec získal osm sošek včetně té nejdůležitější, za nejlepší film.

Hlavní hrdina, mladík Jamal Malik, sedí v televizním studiu naproti moderátorovi indické verze soutěže Chcete být milionářem a čeká na poslední otázku, která jej dělí od pohádkové výhry 20 miliónů rupií. Jak se mohl nevzdělaný kluk ze slumu dostat tak daleko?

Místo klidného spánku stráví noc na policii, kde je vyslýchán kvůli podezření z podvodu v soutěži. Vyšetřovatelé s údivem zjistí, že je Jamal stejně jako ostatní překvapen, že se v soutěži dostal tak daleko. Jednu po druhé musí znovu zodpovědět všechny otázky, při čemž vysvětluje, jak uhodl správnou odpověď. S přibývajícími odpověďmi se začíná spojovat jeho výjimečný život.

Slumdog Millionaire, Velká Británie/USA 2008, 120 min., české titulky, režie: Danny Boyle, Loveleen Tandan, hrají: Dev Patel, Anil Kapoor, Saurabh Shukla, Rajendranath Zutshi, Jeneva Talwar...

 

 

Vévodkyně


Snímek Vévodkyně nás přenese do 18. století a přiblíží nám příběh šlechtičny Georgiany, praprapratetičky princezny Diany. Paralela mezi jejich životy je více než zřejmá. Podobně jako princezna Diana, tak i Georgiana, vévodkyně z Devonshiru, byla oslňující, charismatická a veřejností milována. V osobním životě jí ale štěstí nepřálo...

Mladičká Georgiana vstoupila do manželství s vévodou z Devonshiru, jednoho z nejbohatších mužů v Anglii, bez lásky. Na tehdejší dobu byla velice moderní a pokrokovou ženou, která se angažovala i v politice. Vedla ale také rozmarný život plný milenců, pikantních událostí a intrik. Jedna z jejích milostných eskapád ale vyústí v hořký konflikt a nevídaný skandál...

The Duchess, Velká Británie/Itálie/Francie, 2008, 110 min., české titulky, režie: Saul Dibb, hrají:  Keira Knightleyová, Ralph Fiennes, Charlotte Ramplingová, Dominic Cooper, Hayley Atwellová...

 

 

Růžový panter 2


Film Růžový panter 2 je pokračováním komedie z roku 2006, v němž se Steve Martin poprvé ujal role neohroženého a neohrabaného francouzského detektiva, inspektora Jacuese Clouseaua.

Když začnou po celém světě mizet vzácné šperky včetně legendárního diamantu Růžový panter, je šéfinspektor Dreyfus nucen zapojit Clouseaua do vyšetřování jakožto člena mezinárodního týmu detektivů a odborníků, pověřeného dopadením zloděje a navrácením odcizených šperků. Rozjíždí se pátrání, které zmatkářského inspektora zavede do Londýna i Paříže...

Pink Panther 2, USA, 2009, 92 min., české titulky, režie: Harald Zwart, hrají:  Steve Martin, Jean Reno, Emily Mortimerová, Andy Garcia, Yuki Matsuzaki, John Cleese..
.

 

 

Babička -  film pro mírně zvrhlé diváky


Dokumentární film Zuzany Piussi z produkce Čestmíra Kopeckého vypráví příběh pětapadesátileté Tamary. Ta má už dost mužů své generace, které vidí jako neustále rozumující, zatrpklé a zbavené všech ideálů. Podává si inzerát: Zralá, mírně zvrhlá žena, hledá chlapce od 18ti do 24 let. Přihlásilo se jí 650 chlapců….

Od té doby nic jiného nedělá, než třídí inzeráty, vybírá si chlapce a setkává se s nimi. Záhy zjistí, že jim nahrazuje matku, učitelku sexu, léčitelku duše.

Babička - film pro mírně zvrhlé diváky  Slovensko/Česká Republika 2008, 74 min., režie: Zuza Piussi, hrají: Tamara Archlebová, Broňa Markušová, Matej Borovička, Lukáš Chládek, Lukáš Slovák...

 

 

Vítejte v KLDR!


Dokumentární film popisuje zážitky skupiny českých turistů, kteří si zaplatili poznávací zájezd do Severní Koreje. Každý z turistů musel přistoupit na fakt, že bude po dobu zájezdu omezena jeho svoboda - nikdo ze skupiny například nemůže „neorganizovaně“ opustit hotel nebo dokonce oslovit nějakého „obyčejného“ Korejce.

Čeští turisté a spolu s nimi filmový štáb se stávají součástí propracovaného systému, který turisty potřebuje pro svou vlastní propagaci. Severokorejská současnost navíc nápadně připomíná českou minulost. Je pro české cestovatele tento zájezd vzpomínkou na mládí prožité v komunismu, adrenalinovým zážitkem nebo jen neobvyklým způsobem utrácení peněz?

Vítejte v KLDR!, Česká republika, 2009, 72 min., režie: Linda Jablonská

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků