Hlavní obsah

Premiéry - Letopisy Narnie: Princ Kaspian i Kopačky

Na tento týden se určitě dlouho těšili příznivci fantasy ságy Letopisy Narnie, neboť do kin vstupuje její druhé pokračování Princ Kaspian. Druhou a poslední premiérou je americká komedie Kopačky.

Premiéry - Letopisy Narnie: Princ Kaspian i Kopačky

Letopisy Narnie: Princ Kaspian

Dobrodružná fantasy Letopisy Narnie: Princ Kaspian je druhým pokračováním ságy, která započala v roce 2005 uvedením úspěšného filmu Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň.

Sourozenci Pevensieovi – Peter, Zuzana, Edmund a Lucie – vracejí do velmi odlišné země, než jakou na konci jejich minulého dobrodružství opustili. Skříň je pryč, Bílá čarodějnice je mrtvá a Aslana přes tisíc let nikdo neviděl. Zemi vládne železnou rukou zlý král Miraz a narnijská bájná stvoření a mluvící zvířata se ukrývají. Sourozenci, povolaní zpět z válkou sužované Narnie, se musejí pokusit o záchranu mírumilovných narnijských obyvatel a pomoci zpátky na trůn jeho náležitému dědici, mladému princi Kaspianovi.

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian, Velká Británie / USA, 2008, 147 min., český dabing, režie: Andrew Adamson, hrají: Georgie Henleyová, Skandar Keynes, Anna Popplewellová, William Moseley, Ben Barnes, Peter Dinklage, Warwick Davis, Sergio Castellitto, Liam Neeson…

Kopačky

Scénárista Judd Apatow, který sklidil nadšené ovace za komedie 40 let panic a Zbouchnutá se tentokrát rozhodl rozpitvat další vztahovou noční můru - rozchod.

Peter Bretter je sympatický třicátník, který se živí psaním hudby k televizním seriálům a chodí s hvězdičkou Sarah Marshall. Bohužel mu dala kopačky, jen co skončily úvodní titulky filmu. Kamarád mu poradí, aby změnil prostředí a tak se Peterovi vydává na Havaj. Jenže… pro nevázané randění pod palmami si stejné letovisko vybrala i jeho bejvalka s novým milencem. V bezvýchodné situaci sebere Peter poslední zbytky své hrdosti a rozhodne se pochlapit a bojovat.

Forgetting Sarah Marshall, USA 2008, 112 min., české titulky, režie: Nicholas Stoller, hrají: Jason Segel, Kristen Bellová, Mila Kunis, Russell Brand…

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků