Hlavní obsah

Premiéry - Kdopak by se vlka bál, Nebezpečný cíl i Muzikál ze střední

Kdopak by se vlka bál je poetický rodinný film Marie Procházkové, dále má premiéru akční film nebezpečný cíl, Muzikál ze středí 3: Maturitní ročník a dokumentární film Gyumri.

Premiéry - Kdopak by se vlka bál, Nebezpečný cíl i Muzikál ze střední

 

Kdopak by se vlka bál


Režisérka Žraloka v hlavě Maria Procházková se ve svém novém filmu vrátila k poetice absolventského filmu Příušni Kdopak by se vlka bál je rodinný film, dětský horor, dospělá romance i pohádka o Červené Karkulce.

Hlavní hrdinka příběhu se jmenuje Terezka. Zbožňuje pohádku O Červené Karkulce, má starostlivé rodiče, ve školce nejlepšího kamaráda Šimona. Najednou Terezka začíná ztrácet půdu pod nohama, maminka a postupně všichni dospělí v jejím okolí se začínají chovat divně a jediný, kdo jí dokáže poradit, je kamarád Šimon. Ten má ve věci jasno. Maminku Terezce vyměnili mimozemšťané. Stačí jedno píchnutí vidličkou, rána, která se okamžitě zacelí, a důkaz bude na světě. Terezku tak čeká veliké dobrodružství. Ve snaze zachránit pravou maminku bude čelit mnohým nebezpečím a možná i hladovému vlkovi.

Kdopak by se vlka bál, Česko 2008, 90 min., české znění, režie: Maria Procházková, hrají: Dorotka Dědková, Jitka Čvančarová, Pavel Řezníček, David Švehlík, Marek Taclík, Jana Krausová...

 

 

Nebezpečný cíl


Remake úspěšného hongkongského akčního dramatu bratrů Pangových z roku 1999 ukazuje  podsvětí Bangkoku přeplněné násilím. Režie americké verze se opět ujali Oxide a Danny Pangové.

Život nájemného zabijáka Joa se obrátí vzhůru nohama ve chvíli, kdy je vyslán na kšeftík do Thajska, kde má za úkol zlikvidovat nepřátele bosse místního podsvětí Surata. Jako pomocníka si najímá známou firmu, pouličního kapsáře a výtržníka Konga, kterého se hodlá na závěr zbavit. Zpočátku jde všechno bez problémů. Ale jen do chvíle, kdy se Joe, do té doby zapřísáhlý vlk samotář, nečekaně sblíží s mladou dívkou...

Bangkok Dangerous, USA 2008, 100 min., režie: Oxide Pang Chun, Danny Pang, hrají:  Nicolas Cage, Shahkrit Yamnarm, Charlie Yeungová, Philip Waley, Panward Hemmanee...

 

 

Muzikál ze střední 3: Maturitní ročník


Další pokračování úspěšného teenagerského filmu Muzikál ze střední 3: Maturitní ročník zastihne studentské „mazáky“ Troye a Gabriellu v okamžiku, kdy se vyrovnávají s faktem, že se jejich cesty rozejdou, protože každý z nich směřuje na jinou univerzitu.

S ostatními spolužáky se rozhodnou, že nastudují propracovaný muzikál, ve kterém se pokusí zobrazit všechny své dosavadní zkušenosti, své touhy a zároveň obavy ze změn, jež budoucnost přináší. Nechybí chytlavé melodie a úžasná taneční čísla, která maximálně využívají potenciál velkého formátu filmového plátna.

High School Musical 3: Senior Year, USA 2008, 112 min., český dabing, režie: Kenny Ortega, hrají: Zac Efron, Vanessa Anne Hudgensová, Ashley Tisdale, Lucas Grabeel, Corbin Bleu, Monique Colemanová, Matt Prokop, Justin Martin, Jemma McKenzie-Brownová...

 

 

Gyumri


Dokumentární film Jany Švehlíkové, který ukazuje život po katastrofě, byl natáčen v průběhu tří let.

7.prosince l988 zahynuly v arménském městě Gyumri na následky zemětřesení tisíce lidí, z nichž byla více než třetina dětí - truchlící rodiče na to reagovali tím, že začali dávat nově narozeným dětem jména po zemřelých sourozencích, což pak u řady z nich vedlo k problémům s identifikací a dodnes mnozí věří, že duše bratra nebo sestry žije s nimi či přímo v nich.

Gyumri, Česká republika, 2008, 38 min., pouze na DVD, režie: Jana Ševčíková

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků