Hlavní obsah

Premiéry – El Paso, Až tak moc tě nežere i Nenarození

Tento týden má premiéru nový film Zdenka Tyce El Paso, partnerskými vztahy zabývající se snímek Až tak moc tě nežere, horor Nenarození, drama o nepokojích z roku 1999 Vzpoura v Seattlu, komedie Sex Drive a dokument Krátká a dlouhá cesta.

Premiéry – El Paso, Až tak moc tě nežere i Nenarození

El Paso

FOTO: Bez zdroje


Po filmu Smradi se režisér Zdeněk Tyc podruhé ujal romského tématu. Nechal se inspirovat skutečným osudem romské vdovy, matky devíti dětí.

Rodina Horváthových má dětí sedm. Příběh začíná okamžikem nečekané, tragické smrti otce. Matka Věra najednou stojí sama proti úřadům, odhodlaná udržet svou početnou rodinu pohromadě. Sociální odbor dává k soudu žádost na odebrání jejích dětí a následné svěření do ústavní péče. Ze dne na den jsou vystěhováni na periferii do sociálního bytu o jedné místnosti. Případ Věra versus město se dostane k mladé, ambiciózní advokátce...

El Paso, Česká republika 2008, 98 min., české znění, režie: Zdeněk Tyc, hrají: Irena Horváthová, Linda Rybová, David Prachař, Igor Chmela, Vladimír Javorský, Jana Janěková ml., Petr Lněnička, David Matásek, Igor Bareš...

Až tak moc tě nežere

FOTO: Bez zdroje


Greg Behrendt a Liz Tuccillová, konzultant a scenáristka seriálu Sex ve městě, napsali knížku, která natvrdo a na rovinu podává pravdu o mužích. Film Až tak moc tě nežere je natočený podle této knižní předlohy.

Film vypráví příběhy o vztazích navzájem propojených dvacátníků a třicátníků z Baltimoru, a to počínaje mělkými vodami prvních schůzek, až po hluboké a temné vody manželských životů. To vše ve snaze odhalit tajemství opačného pohlaví a stát se výjimkou z pravidla, které výjimky ve skutečnosti nezná.

He's Just Not That Into You, USA/Německo/Nizozemí 2009, 129 min., české titulky, režie: Ken Kwapis, hrají:  Ben Affleck, Jennifer Anistonová, Drew Barrymoreová, Jennifer Connellyová, Kevin Connolly...

Nenarození

FOTO: Bez zdroje


Dybuk je duše, která se snaží vrátit do života. Jeho vstupní bránou mohou být citliví jedinci, které postupně zlomí a zcela ovládne. To je téma amerického hororu.

Casey Beldonová je vysokoškolačka, kterou trápí snad jen dávná vzpomínka na matčinu sebevraždu. Záhy se kolem ní ale začnou dít podivné věci. Sny se prolínají s realitou, Casey se začne měnit barva očí, zdánlivě bez příčiny umírá kojenec, kterého hlídala. Na konci děsivé spirály, která ji přivede na samou hranici šílenství, Casey pochopí, proč její matka spáchala sebevraždu. Na rozdíl od ní se ale nepoddá a rozhodne se bojovat. Pomáhat jí budou přátelé a hlavně židovský rabín Sendak...

The Unborn, USA 2009, 87 min., české titulky, režie: David S. Goyer, hrají: Odette Yustmanová, Gary Oldman, Meagan Goodová, Cam Gigandet, Idris Elba...

Vzpoura v Seattlu

FOTO: Bez zdroje


Hvězdně obsazené drama vypráví o demonstracích proti Světové obchodní organizaci, které se odehrály v roce 1999  v Seattlu.

Mezi demonstranty jsou mezi nimi i Django, Sam, Lou a Jay. Jsou sjednoceni touhou ozvat se světu a změnit ho, protože pro ně jde o velice osobní záležitost a jde o mnohem více než jen o politické hrátky. Poklidná demonstrace s cílem zastavit jednání WTO se brzy změní v nepokoje a výsledkem vyhlášení stavu ohrožení. Na ulicích vypuká peklo. Uprostřed toho všeho jsou lapeni obyvatelé Seattlu, mezi nimiž je i sám starosta, policista ze zásahové jednotky a jeho těhotná žena.

Battle in Seattle, USA/Kanada/Německo 2007, 100 min., režie: Stuart Townsend, hrají: Martin Henderson, Michelle Rodriguezová, Woody Harrelson, Charlize Theronová, Jennifer Carpenterová...

Sex Drive

FOTO: Bez zdroje


Teenagerská komedie vypráví o cestě napříč Spojenými státy, která má jediný cíl – zbavit panenství mladého muže.

Osmnáctiletý Ian má konečně šanci přijít o své panictví, když se holka, se kterou se seznámí přes internet, nabídne, že se s ním vyspí, když za ní přijede do Knoxville. Společně s kamarády Lancem a Felicií, pro kterou má Ian slabost, ale které se líbí Lance, se vydává na cestu skrz Státy v bráchově milovaném Pontiacu GTO 1969, samozřejmě bez řidičáku.

Sex Drive, USA 2008, 109 min., české titulky, režie: Sean Anders, hrají: Josh Zuckemann, Amanda CrewováClark Duke, Seth Green, James Marsden...

Krátká a dlouhá cesta

FOTO: Bez zdroje


Dokument režiséra Martina Hanzlíčka ukazuje problematičnost osobního i veřejného vyrovnávání se s historií násilí, která vstoupila do života mnoha lidí, stejně jako aktuálnost tohoto problému, který zdá se nikdy zcela nezmizí.

Třiašedesátiletý Fedor Gál se spolu se svým přítelem Eugenem Gindlem vydává po trase pochodu smrti z německého koncentračního tábora Sachsenhausen, v němž na jaře roku 1945 nacisti zavraždili jeho otce Vojtecha. Na cestě, jejímž cílem nemá být poznání či odhalení, ale spíše vnitřní dialog s nikdy nepoznaným otcem i se sebou samým, se vynořuje řada otázek provokujících k hledání odpovědí.

Krátká dlouhá cesta, Česká republika, 2009, 83 min., režie: Martin Hanzlíček

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků