Hlavní obsah
Transformers 3 Foto: Profimedia.cz

Premiérové promítání Transformers 3 vyneslo 13,5 miliónu dolarů

Diváci severoamerických kin nechali na pokladnách v přepočtu 226 miliónů korun, a to jen při půlnočním uvedení třetího pokračování akčního filmu Transformers. Podle agentury Reuters to vyplývá z odhadů filmových studií zveřejněných tento týden.

Transformers 3 Foto: Profimedia.cz
Premiérové promítání Transformers 3 vyneslo 13,5 miliónu dolarů

Transformers 3, třetí díl série akčních sci-fi o boji Autobotů - inteligentních bytostí "přestrojených" za auta - s nepřátelskými Deceptikony v noci na středu v USA a v Kanadě uvedlo 3000 kin. Utržila celkem 13,5 miliónu dolarů, o 3,1 miliónu méně než půlnoční uvedení druhého dílu (Transformers: Pomsta poražených) před dvěma lety. Rekord podle odborníků drží upírská romance Twilight sága: Zatmění, která loni při půlnočním promítání utržila 30 miliónů dolarů.

V USA v pátek začíná prodloužený víkend spojený s oslavami Dne nezávislosti. Podle prezidenta odborného serveru Hollywood.com Paula Dergarabediana by film režiséra Michaela Baye v prvních šesti dnech v USA a v Kanadě mohl vydělat mezi 150 a 180 milióny dolarů. Na celém světě by pak za šest dnů od uvedení do kin mohl utržit i půl miliardy dolarů, míní.

Třetí snímek série Transformers, který v originále nese podtitul Temná strana měsíce, se v ČR začal promítat ve čtvrtek. Čeká se, že akční snímek natočený ve formátu 3D se stane jedním z největších filmových hitů léta.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků