Hlavní obsah

Prahu poctí již druhý ročník Festivalu tanečních filmů

Praha představí již druhý ročník Festivalu tanečních filmů, který proběhne ve dnech od 8. do 11. září v kinech Atlas a Světozor. Filmy představí světové choreografy a tanečníky, jako jsou například Pina Bausch, Sasha Waltz, Lloyd Newson (DV8), Alain Platel (les ballets C de la B) nebo Sidi Larbi Cherkaoui.

Prahu poctí již druhý ročník Festivalu tanečních filmů

Největším filmovým lákadlem je pravděpodobně snímek ve 3D pod názvem PINA, který byl natočen jako výraz pocty německé choreografce Pině Bausch. Ten byl však z velké části točen bez přítomnosti hlavní postavy, protože herečka zemřela krátce po začátku natáčení filmu. Těšit se můžete ale na spoustu dalších filmů.

K zhlédnutí bude například film Passion – Last Stop Kinshasa, jenž sleduje inscenace Pitié belgického choreografa Alaina Platela nebo dílo choreografky Sashy Waltz, které představí dva filmy v projektu Dialoge 09 – Neues Museum.

Dynamické scény

„Ať už půjde o filmová zpracování jejich choreografií nebo dokumenty o jednotlivých osobnostech či jejich dílech, vždy snímky na velkém plátně nabídnou nejen nezapomenutelnou podívanou - dynamické scény, technicky dokonalý tanec, skvělou hudbu - ale také špičkovou filmařskou práci,“ říká Marta Lajnerová, ředitelka festivalu.

Vstupenky jsou do obou kin v předprodeji na jednotlivých pokladnách. Do Světozoru zaplatíte 50 Kč a do kina Atlas na 3D filmy 140 Kč. Více informací naleznete na internetových stránkách festivalu www.tanecnifilmy.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků