Hlavní obsah
 

Pozor na vulgarity či sex. ČT bude varovat diváky piktogramy

Česká televize začne v lednu označovat různými symboly pořady, které by mohly být nevhodné pro děti a mládež. Piktogramy odkazují k různým typům potenciálně škodlivých obsahů, jako je vulgární jazyk nebo násilí.

 
Pozor na vulgarity či sex. ČT bude varovat diváky piktogramy

„Piktogramy se začnou postupně objevovat primárně u pořadů zařazených do programu po osmé hodině večer. Následně se tento systém stane standardní součástí našeho vysílání,“ uvedl generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Násilí

Foto: Česká televize

Omamné látky

Foto: Česká televize

Vulgarismy

Foto: Česká televize

Strach

Foto: Česká televize

„Už dnes označujeme obrazovým symbolem i krátkým upozorněním před samotným začátkem pořadu ty části programu, které jsou vhodné spíše pro diváky starší patnácti let. Nová série pěti obrazových symbolů je ale daleko sdělnější, podrobnější, a rodiče tak budou moci díky ní snáz posoudit, co nechají své děti sledovat. Navazujeme tak částečně na systém, který jsme zavedli před několika lety na Déčku. Tam označujeme pořady vhodné pro děti starší osmi let.“

Česká televize bude od ledna pomocí obrazových symbolů označovat pět typů potenciálně nevhodného obsahu: vulgární jazyk, drogy a alkohol, strach, násilí, sex. K tomuto samoregulačnímu označování pořadů přistupuje ČT na základě rozhodnutí generálního ředitele.

Anketa
Líbí se vám piktogramy, které plánuje zavést ČT?
Ano
24.3 %
Ne
75.7 %
Celkem hlasovalo 3321 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků