Hlavní obsah
Lenny Kravitz Foto: Milan Malíček, Právo

Potvrzeno: Kravitz v Brně a Eagles v Praze

Dva velké koncerty, o kterých jsme již dříve informovali, jsou od čtvrtka oficiálně potvrzené. Legendární country-rockoví Eagles přijedou do pražské O2 Arény 8. června a o něco mladší funk-rocker Lenny Kravitz zahraje v Brně na Velodromu 19. června.

Lenny Kravitz Foto: Milan Malíček, Právo
Potvrzeno: Kravitz v Brně a Eagles v Praze

Eagles se loni po třiceti letech rozhodli vydat novou studiovou desku Long Road Out of Eden, která pokračuje přibližně ve šlépějích jejich slavnějších počinů ze 70. let. V současnosti hrají ve složení Glenn Frey, Don Henley, Joe Walsh a Timothy B. Schmit.

Eagles vydávali úspěšné hity ovlivněné klasickým rockem i bluegrassem už od roku 1971. Jejich kytarová sóla i vyladěné vícehlasy je vynesly mezi nejprodávanější skupiny světa (Best of 1971-1975 patří podle statistiky Recording Industry Association of America k nejprodávanějším albům v Americe). :.Eaglesfoto: www.eaglesband.comK jejich nejslavnějším peckám patří Take It Easy, Life in the Fast Lane, Already Gone a samozřejmě geniálním kytarovým sólem opatřená Hotel California. Zmíněné sólo bylo zvoleno za 10. nejlepší v historii (v anketě hlasovalo 27 000 čtenářů Novinek).

Skupina se na určitou dobu rozpadla, ale v roce 1994 se dala dohromady a začala koncertovat. Vstupenky se prodávají od 19. prosince v síti terminálů společnosti Sazka. Jejich cena se pohybuje v rozmezí 1290 – 1990 Kč. Rezervace bude od 20. prosince možná na www.sazkaticket.cz.

Divoká rock´n´rollová show Kravitze

Kravitz je po roce zpět Americký zpěvák a multiinstrumentalista u nás byl naposledy 23. června v pražské O2 Aréně (Sazka Aréně). Představil část nové desky It Is Time For A Love Revolution, většinu programu ovšem věnoval nejslavnějším hitům z devadesátých let a improvizacím.

Album It Is Time For A Love Revolution vzniklo v New Yorku, Paříži, Miami a v Brazílii. Lenny Kravitz je zvyklý nahrávat si téměř všechny nástroje i zpěv sám a ani poslední deska není výjimkou. Jeho koncerty mají vynikající pověst. Kravitz předvádí divokou rock´n´rollovou show a má živý kontakt s publikem. Platí to i pro oba předchozí koncerty, které se vždy konaly v Praze.

Kravitz je dnes jedním z mála interpretů, kteří dnes dokážou osobitě skloubit to nejlepší z rhytm and blues s hutnou hardrockovou kytarou, tak jako to kdysi dělali Edgar Winter, Mandrill, Funkadelic a Sly and the Family Stone. Vstupenky na Lennyho Kravitze jsou k dostání v síti Ticketpro v cenách od 790 do 990 korun.

Anketa
Na který koncert byste šli v roce 2009 nejraději?
Kravitz
29.1 %
Eagles
9.2 %
AC/DC
37.3 %
Depeche Mode
24.4 %
Celkem hlasovalo 1364 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků