Hlavní obsah

Poslední vládce větru byl v USA vyhlášen nejhorším filmem roku

Nejhorším hollywoodským filmovým počinem roku 2010 byl fantasy snímek Poslední vládce větru. "Zvítězil" v pěti z deseti kategorií výročních anticen Zlatá malina, které jsou tradičně udělovány před Oscary.

Poslední vládce větru byl v USA vyhlášen nejhorším filmem roku

Tři maliny byly v Los Angeles uděleny filmu Sex ve městě 2. Naopak upírská romance Twilight sága: Zatmění žádnou anticenu nezískala, přestože měla devět nominací.

Poslední vládce větru byl vyhlášen nejhorším filmem, Zlatou malinu má i za nejhorší režii a nejhorší scénář. "Zvítězil" také v nově vyhlášené kategorii "Nejhorší očirvoucí zneužití 3D technologie". Pozlacenou plastovou malinu o velikosti golfového míčku získal i představitel jedné z vedlejších rolí Jackson Rathbone.

Afektovaný Sex ve městě 

Sex ve městě 2 "uspěl" v kategorii nejhoršího filmového pokračování. Už druhý film navazující na úspěšný televizní seriál si také připsal Zlatou malinu za nejhorší obsazení. Představitelky čtyř hrdinek se navíc podělily o cenu pro nejhorší herečku v hlavní roli.

Nejhorším hercem Hollywoodu v hlavní roli byl vyhlášen Ashton Kutcher. "Ocenění" dostal za výkony ve filmech Vrahouni a Na svatého Valentýna.

V kategorii nejhorší herečky ve vedlejší roli "zabodovala" Jessica Albaová. Nominaci na Zlatou malinu si přitom vysloužila hned čtyřmi snímky - Vrah ve mně, Fotři jsou lotři, Machette a Na svatého Valentýna.

Zlaté maliny byly letos uděleny už po jednatřicáté. Nápad na filmové anticeny, které by byly protiváhou Oscarů, pochází od publicisty a filmového nadšence Johna Wilsona.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků