Hlavní obsah
Pavel Bobek na své zahrádce Foto: Dorian Hanuš, Právo

Poslední rozloučení s Pavlem Bobkem bude 26. listopadu

Poslední rozloučení se zpěvákem Pavlem Bobkem se uskuteční v úterý 26. listopadu ve 12:00 ve velké obřadní síni krematoria v Praze-Strašnicích.

Pavel Bobek na své zahrádce Foto: Dorian Hanuš, Právo
Poslední rozloučení s Pavlem Bobkem bude 26. listopadu

„Smuteční řeč pronese jeho dlouholetá kamarádka a kolegyně Yvonne Přenosilová a hudební publicista Jiří Černý. Obřad bude přístupný veřejnosti,” uvedla Mixová. Rodina podle ní plánuje i rozloučení v úzkém kruhu.

Mezi největší hity Pavla Bobka patřily písně Oh, Ruby, nechtěj mi lásku brát, Lásko, mně ubývá sil, Můj rodný dům, Veď mě dál, cesto má či Pojď stoupat jak dým. Přestože před osmi lety strávil dva týdny v umělém spánku a po vážné nemoci téměř přišel o hlas, částečně se vrátil na pódia a loni v květnu vydal nové album s názvem Kruhy. Zpíval téměř do smrti. [celá zpráva]

„Protože jsme byli oba trochu praštění anglo-americkou muzikou, tak jsme si už v první polovině 60. let vyměňovali hitparády a konzultovali spolu informace, které jsme poslouchali na rádiu Luxembourg. To bylo v době, kdy Pavel zpíval jen v angličtině písně rokenrolových velikánů, především Buddyho Hollyho. Rozhodující bylo, když se v Semaforu potkal s Jiřím Grossmannem, který ho 'přesvědčil', aby začal zpívat česky,” komentoval úmrtí svého kamaráda hudební publicista Miloš Skalka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků