Hlavní obsah
Luke Evans a Orlando Bloom (vpravo) ve filmu Hobit: Bitva pěti armád Foto: Warner Bros.

Poslední díl Hobita v Česku vidělo přes 400 tisíc diváků

Závěrečný díl trilogie režiséra Petera Jacksona Hobit s podtitulem Bitva pěti armád vidělo při druhém víkendu v českých kinech 111 153 fanoušků. V pokladnách nechali přes 17 miliónů korun. Celkem tak má tento snímek na kontě 411 902 diváků a tržby 63 miliónů korun.

Luke Evans a Orlando Bloom (vpravo) ve filmu Hobit: Bitva pěti armád Foto: Warner Bros.
Poslední díl Hobita v Česku vidělo přes 400 tisíc diváků

Na druhém místě žebříčku skončil podle informací Unie filmových distributorů americký film Noc v muzeu: Tajemství hrobky, který přilákal 18 562 lidí.

Na třetí místo odsunul animovaný snímek Tučňáci z Madagaskaru, rovněž z americké produkce.

Tučňáci z Madagaskaru

Foto: 20th Century Fox

Čtvrtá je Svěrákova pohádka Tři bratři, kterou vidělo 33 641 lidí - vzhledem k nižší ceně vstupenek však vydělala jen necelé dva milióny korun. V kinech se promítá už téměř pět měsíců a právě vyšla na DVD. Celkem její návštěvnost přesáhla 600 000 lidí, kteří v pokladnách kin nechali 70 miliónů korun.

Páté místo obsadil ruský snímek Sněhová královna.

Z domácí produkce je Michálkův Pohádkář jedenáctý a za ním Raluca Zdeňka Viktory. Dokument Století Miroslava Zikmunda skončil čtrnáctý - na kontě má třicet tisíc diváků a tržby 2,7 miliónu korun.

Aktuální výsledky poskytují Unii filmových distributorů provozovatelé 160 největších kin v ČR. Roční výsledky této skupiny tvoří zhruba 85 procent celkové bilance všech českých kin. Pro pořadí jsou rozhodující tržby, ne počet diváků.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků