Hlavní obsah
Král popu Michael Jackson Foto: MEGAN LEWIS, Reuters

Poprvé vyjde kompletní sbírka hudebních klipů Michaela Jacksona

Kompletní sbírka hudebních videí Michaela Jacksona bude vydána poprvé na DVD. Bude obsahovat i dosud nevydaný klip z roku 2003 k jeho písni One More Chance.

Král popu Michael Jackson Foto: MEGAN LEWIS, Reuters
Poprvé vyjde kompletní sbírka hudebních klipů Michaela Jacksona

Tři DVD se čtyřiceti záznamy, což představuje 4,5 hodiny materiálu, pokrývají celou jeho kariéru sólového zpěváka. Kolekce nazvaná Michael Jackson’s Vision vyjde 22. listopadu.

Budou v ní i nezkrácené klipy k písním Thriller a Black and White, videofilm Martina Scorseseho Bad a hudební klip Ghosts, v němž se uplatnila spolupráce s hollywoodským specialistou na efekty Stanem Winstonem.

Jackson natočil k písni One More Chance krátký film, jenž ale nebyl nikdy vydán. V roce 2003, když měl vyjít singl, byl zpěvák obviněn ze sexuálního zneužívání. Obvinění byl později zproštěn.

Vyjde také album s dosud nevydanými skladbami

Vydání uceleného souboru videí je poslední počin, který povolili správci pozůstalosti Michaela Jacksona. Předtím byl vydán koncertní film This Is It, který zachycuje umělcovy přípravy na neuskutečněné turné.

Správci pozůstalosti podepsali také dohodu s kanadskou společností, která umožní Slunečnímu cirkusu připravit představení založené na Jacksonově hudbě a písních a vydat se s ním na podzim příštího roku na turné po Spojených státech. Koncem roku 2012 by se show měla usadit v nočním klubu v Las Vegas. Koncem listopadu má také vyjít album s dosud nevydanými Jacksonovými skladbami.

Jackson zemřel náhle loni v červnu ve věku 50 let na předávkování sedativy. Jeho osobní lékař Conrad Murray čeká na soud s obviněním z neúmyslného zabití.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků