Hlavní obsah
Anastasia Martyusheva v hlavní roli Popelky. Foto: archiv muzikálu Popelka

Popelka na ledě nadchla nejen děti, ale i dospělé diváky

Představení světově proslulého muzikálu na ledě Popelka zaplnilo v sobotu diváky pražskou O2 arenu a zahájilo tak svou devátou sezónu. Tradiční česká pohádka v režii Jindřicha Šimka nabývá v takovém zpracování zcela jiného, moderního rozměru. Je důkazem, že nic není nemožné.

Anastasia Martyusheva v hlavní roli Popelky. Foto: archiv muzikálu Popelka
Popelka na ledě nadchla nejen děti, ale i dospělé diváky

Muzikál je plný pohádkové fantazie, překrásných kostýmů, kouzel, světelných efektů a výborné choreografie. Filmová projekce a věrohodně propracované kulisy s otočným jevištěm vtáhnou diváky do děje.

Hvězdně obsazený muzikál nabízí fascinující krasobruslařské výkony a dechberoucí akrobatická čísla nejen českých, ale i zahraničních umělců ze sedmi zemí. Popelku a prince ztvárnili krasobruslaři Konstantin Gavrin, ruský reprezentant, a Anastasia Martysheva, juniorská vicemistryně světa, kterým propůjčili hlas Lucie Bílá a Ondřej Ruml.

Popelka na ledě je náramná podívaná.

Foto: archiv muzikálu Popelka

Popelka je muzikál na ledě.

Foto: Veronika Fryšová, Právo

Po boku hlavních představitelů obsadili ledovou plochu myšky, kočky, motýli, kuchaři a mnoho dalších. V hereckých a pěveckých rolích exceloval Josef Vojtek jako hvězdář, skřítek, šašek a farář. Svůj bruslařský talent prokázala v roli královny Dana Morávková. Macechu ztvárnila Hana Křížková, krále Vlastimil Harapes, komořího Rudolf Kubík a další.

Muzikál Popelka vtáhl do pohádkového světa.

Foto: Veronika Fryšová, Právo

Nádhernou hudbu složil Petr Malásek, písňové texty Václav Kopta, scénu navrhl Petr Hlouška. Choreografii vytvořili Jan Hübler a Radka Kovaříková.

Dvouhodinový muzikál byl rozdělen do první a druhé části s dvacetiminutovou přestávkou. Úsměv na tváři vykouzlila pohádka na ledě nejen dětem, ale i dospělým.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků