Hlavní obsah

Poklidný bluesman Chris Rea zahraje v Praze

Chris Rea, milovník dlouhých tónů a potemnělého zpěvu, vystoupí ve čtvrtek 2. března v Kongresovém centru v Praze. Poprvé u nás vystoupil v T-Mobile aréně, ale tentokrát zvolili organizátoři komornější prostředí, které možná lépe sedne Reově naturelu.

Poklidný bluesman Chris Rea zahraje v Praze

Reova hudba je asi stejně neokázalá jako on sám. Zpěvák bývá popisován jako klidný člověk, který nemá rád velké show, a jeho melodie tomu hodně nasvědčují. Vyžívá se v těžkých bluesových náladách a táhlých sólech, kytarové riffy jsou mu zcela cizí.

V ČR asi není mnoho lidí, kteří by uměli vyjmenovat názvy jeho písniček a desek, skoro každý si ale vzpomene na zvláštní, jakoby unavený melacholický zpěv, kterým občas doprovází svou kytaru. Jeho projev je v každém případě dost originální a těžko se k někomu přirovnává.

Chris Rea se narodil v roce 1951 v anglickém Middlesborough jako syn italského zmrzlináře. Jeho kariéra rozhodně nebyla raketová. Teprve v sedmdesátých letech si koupil první kytaru a začal sbírat zkušenosti. První sólové album vydal až v roce 1980.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků