Hlavní obsah

Pohřeb skladatele Svobody bude v úterý 6. února

Skladatel Karel Svoboda bude mít pohřeb v úterý 6. února ve dvě hodiny odpoledne v pražském krematoriu ve Strašnicích. Novinkám to potvrdil rodinný známý Janis Sidovský. Svoboda spáchal v neděli večer sebevraždu.

Pohřeb skladatele Svobody bude v úterý 6. února

"Krematorium bude veřejně přístupné veřejnosti," řekl Sidovský.

Podle úterních policejních informací spáchal hudební skladatel Karel Svoboda skutečně sebevraždu. Dřívější předpoklad kriminalistů potvrdily výsledky provedené pitvy. Další podrobnosti policie s ohledem na přání rodiny nesděluje.

"Pitva prokázala, že výsledky našeho vyšetřování, tedy že se pan Svoboda zastřelil sám, jsou pravdivé," řekla středočeská policejní mluvčí Soňa Budská.

Svoboda dobrovolně ukončil svůj život svojí legálně drženou zbraní v neděli odpoledne na zahradě svého domu v Jevanech. Bezvládné tělo našla jeho manželka Vendula po návratu z úspěšně složené studijní zkoušky. Přivolaný lékař záchranné služby konstatoval už pouze smrt.

O důvodech se stále spekuluje, skladatel trpěl vážnými depresemi, za poslední dobu zhubl o třicet kilo a navštěvoval lékaře.

Svoboda, jenž začínal v 60. letech s bigbeatem v kapele Mefisto, je autorem největších hitů Karla Gotta, jako byla písně Lady Carneval, Mistrál, Láska bláznivá nebo Kdepak, ty ptáčku, hnízdo máš, titulní to melodii z filmu Tři oříšky pro Popelku. Marta Kubišová zpívala jeho Nechte zvony znít, pro Lucii Bílou napsal píseň Jsi můj pán, Jiří Korn proslavil jeho Yvetu a Hana Zagorová Gvendolínu.

Posledním dílem, které Svoboda uvedl je muzikál Golem. Stihl ho napsat zhruba za půl roku. Právě kvůli práci na Golemu se zřejmě jeho zdraví zhoršilo. U kritiky ale neměl Golem příliš velký úspěch.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků