Hlavní obsah
Z generálky show Máša a medvěd na ledě Foto: Máša a medvěd na ledě

Pohádka Máša a medvěd přichází jako bruslařská show

Populární pohádková série Máša a medvěd získala podobu bruslařské show a pod názvem Máša a medvěd na ledě míří do českých i slovenských hal. Jde o původně ruský animovaný seriál pro děti, který vypráví příhody děvčátka Máši a bývalého cirkusového medvěda Míši.

Z generálky show Máša a medvěd na ledě Foto: Máša a medvěd na ledě
Pohádka Máša a medvěd přichází jako bruslařská show

Show Máša a medvěd na ledě je pozoruhodné představení. Nabídne nové dobrodružství pohádkové dvojice, přičemž její příběh budou doprovázet písně Ondřeje Soukupa s texty Gabriely Osvaldové.

„Nabídku napsat hudbu k Máše a medvědovi na ledě jsem dostal už před dvěma lety. Potom se víc než půl roku nic nedělo, ale posléze mě slovenská produkce Comunique znovu oslovila s tím, že se jí podařilo zrealizovat všechny smlouvy s ruskou a nizozemskou stranou, která seriál zastupuje. Ve světě je to velice známý projekt, ale já ho předtím moc neznal, takže jsem se s ním musel pořádně seznámit. Úkolem mým a Gábiny Osvaldové bylo napsat do té lední show písničky. Pracovali jsme na nich asi tři čtvrtě roku. Vzniklo dvanáct písniček, které budou doplněny ruskou hudbou přímo z toho seriálu,“ řekl Právu Ondřej Soukup.

Máša a medvěd na ledě

Foto: Máša a medvěd na ledě

Česká premiéra se uskuteční 24. října v pražské Tipsport aréně. Potom se představení přesune do Ostravy (7. 11.), Brna (14. 11.), Českých Budějovic (28. 11.) a Pardubic (19. 12.).

Lucie Šoralová, Lucie Bílá i Noid

O dění na ledě se postarají bývalí i nynější krasobruslařští reprezentanti Česka a Slovenska. Hlasy jim propůjčily herecké a hudební osobnosti. Medvědu Míšovi Vladimír Kratina a zpěvák Juraj Čiernik, dialogy a komentáře děvčátka Máši namluvila Anička Češková a její písně nazpívala Lucie Šoralová.

Hlas medvěda Svalovce patří Václavu Noidu Bártovi, Lucie Bílá se postarala o projev tučňáka, medvědici propůjčila hlas Gabriela Osvaldová, zajícovi Jan Maxián a pandě Jakub Prachař. Postavám vlků dali hlasovou podobu Ondřej Soukup, František Soukup, Richard Genzer a Michal Suchánek.

Takto to vypadalo na generálce show Máša a medvěd na ledě.

Foto: Máša a medvěd na ledě

„Jak jsme se vlastně dozvěděli o Máše a medvědovi? Někteří kolegové mají děti a tahle ruská pohádka byla pro ně takříkajíc povinnou výbavou. Ti, kdo ji neznali, si ji rychle zamilovali. Věděli jsme, že skoro každé dítě a každý rodič Mášu a medvěda znají a milují. Chtěli jsme však přijít s něčím jiným, speciálním, co by ocenili i nároční fandové téhle skvělé pohádky. Jelikož část našeho týmu už měla zkušenost s přípravou lední show Mrazík na ledě, navíc si v posledních letech tento druh zábavy získává stále víc příznivců, rozhodli jsme se uvést Mášu a medvěda právě formou lední show,“ uvedl Michal Vernarský, manažer společnosti Comunique, která je zodpovědná za celou produkci show.

Máša a medvěd na ledě

Foto: Máša a medvěd na ledě

Pohádka Máša a medvěd je vysílána ve více než dvaceti zemích světa a pravidelně získává různá ocenění. Nechybí mezi nimi například cena Kidscreen Award za nejlepší animace. Na Slovensku mělo představení premiéru již 3. října.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků