Hlavní obsah
 

Podle knih Philipa Rotha točili filmy Hopkins, Kidmanová i McGregor

Film podle předlohy slavného spisovatele Philipa Rotha Pražské orgie vstoupí do kin 10. října. Podle jeho knih ale vznikla celá řada filmů.

 
Podle knih Philipa Rotha točili filmy Hopkins, Kidmanová i McGregor

Román Lidská skvrna natočil režisér Robert Benton s Anthonym Hopkinsem, Nicole Kidmanovou, Edem Harrisem a Garym Sinisem. V Umírajícím zvířeti Isabel Coixetové pak hráli Ben Kingsley, Penélope Cruzová či Patricie Clarksonová.

Román Americká idyla oceněný v roce 1998 Pulitzerovou cenou za beletrii si pro celovečerní režijní debut vybral herec Ewan McGregor. V příběhu o vystřízlivění z amerického snu, ztrátě iluzí a krizi rodičovství vytvořil také hlavní mužskou roli, partnerkami mu byly Jennifer Connellyová a Dakota Fanningová.

Nicole Kidmanová

Foto: Profimedia.cz

Pražské orgie odrážejí zážitky amerického spisovatele z Prahy sedmdesátých let. V hlavních rolích uvidíme Jonase Chernicka, Ksenii Rappoport, z českých herců se představí Pavel Kříž, Klára Issová a Jiří Havelka. Dále uvidíme Miroslava Táborského, Martina Stránského, Jana Hrušínského nebo Petra Vondráčka, Viktora Dvořáka a Jakuba Wehrenberga.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků