Hlavní obsah
Pódium pro koncert skupiny Rolling Stones roste v pražských Letňanech. Foto: Petr Horník, Právo

Pódium pro Rolling Stones roste, ve středu večer to vypukne

Britská kapela Rolling Stones, která se představí ve středu večer na letišti v pražských Letňanech, vystoupí na scéně, která měří na šířku 79 metrů, na výšku má 32 metrů a její výběh je dlouhý 18 metrů. Monstrum stavělo tři dny 120 techniků kapely a 150 dalších, které management najal z českých zdrojů. Stavba byla dokončena v úterý odpoledne.

Pódium pro koncert skupiny Rolling Stones roste v pražských Letňanech. Foto: Petr Horník, Právo
Pódium pro Rolling Stones roste, ve středu večer to vypukne

Veškeré vybavení dovezlo na místo konání akce dvacet šest kamiónů plus dalších sedmnáct takzvaných Steel Trucks, které dopravily ocelovou konstrukci. Informoval o tom manažer produkce Dale Skjerseth.

„Letňany poskytují pro takový koncert dobrý a rozsáhlý prostor. Stavím tady už potřetí a jsem zde spokojený,“ řekl Skjerseth, který tam například před dvěma lety připravoval pódium pro vystoupení AC/DC.

Manažer produkce Dale Skjerseth staví v Praze velké pódium potřetí.

Foto: Petr Horník, Právo

Hrubá stavba pódia.

Foto: Právo

Rolling Stones, kteří přiletěli svým bílým letadlem s logem červeného vyplazeného jazyka, jsou v Praze již několik dní. Členové kapely dorazí na místo konání koncertu zhruba tři až čtyři hodiny před jeho začátkem, což je podle slov managementu dostačující doba k tomu, aby se dostatečně připravili na to odvést plně profesionální výkon.

Brány letňanského areálu budou ve středu otevřeny ve čtrnáct hodin. Zhruba v osmnáct hodin by měla vystoupit švýcarská hardrocková skupina Gotthard, o hodinu později se představí Pražský výběr.

Dělníci, kteří na stavbě pódia pracují, mají napilno.

Foto: Petr Horník, Právo

Rolling Stones nastoupí na scénu zhruba ve 20.30 hodin a měli by zahrát devatenáct skladeb včetně dvou přídavků. Akce skončí kolem třiadvacáté hodiny a provoz metra bude prodloužen do dvou hodin ráno.

Návštěvníci nesmějí do areálu vnášet věci větší, než je formát A5 (velikost malého sešitu). Na ploše ani v okolí není možnost úschovny zavazadel a nebude ani možnost zaparkovat automobil.

Pódium v pražských Letňanech roste, ve středu 4. července na něm vystoupí Rolling Stones.

Foto: Petr Horník, Právo

Coby vstupenka slouží RFID náramek, jenž plní i funkci digitální peněženky. V areálu bude k dispozici několik dobíjecích stanic, u kterých bude možné nabít tuto digitální peněženku, a to jak hotově, tak i platební kartou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků