Hlavní obsah

Po Youngovi či Dylanovi vydá memoáry Fogerty z Creedence

Další osobní příběh ze “zlatých” šedesátek sepisuje jedna z klíčových postav rockové historie - frontman skupiny Creedence John Fogerty, který po rozpadu skupiny rozjel úspěšnou sólo kariéru.

Po Youngovi či Dylanovi vydá memoáry Fogerty z Creedence

Před pár lety vydal vlastní pohled na sebe a hudební dění Bob Dylan, poté se do psaní dali také Neil Young, Pete Townshend a Gregg Allman z Allman Brothers. Fogertyho paměti se mají objevit na pultech v roce 2014.

Kniha se samozřejmě zaměří hlavně na počátky kultovní bluesrockové skupiny, jejíž plný název zněl Creedence Clearwater Revival, a na léta slávy, která skončila rozpadem roku 1972. Tlak popularity a hádky s ostatními členy včetně bratra Toma Fogertyho byly odvrácenou stranou jejich příběhu.

Také nekonečné soudy o práva na vlastní hity s vydavatelem Fantasy Records patří k napínavým, ale ne příjemným věcem, o kterých se zpěvák rozepsal. S majitelem labelu Saulem Zaentzem se soudil neuvěřitelně dlouho (až do devadesátých let) a nakonec většinu sporů vyhrál.

Creedence Clearwater Revival vydali sedm LP desek a notoricky známé jsou hlavně jejich hity Proud Mary, Fortunate Son, Down on the Corner nebo Have You Ever Seen the Rain. Počet coververzí těchto písniček jde do tisíců, mimořádně slavná je verze Proud Mary, kterou natočila Tina Turnerová.

“CCR”, jak se jim někdy říkává, vstoupili už dávno do rockové síně slávy, prodali milióny alb a John Fogerty stále pokračuje v sólo kariéře.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků