Hlavní obsah
 

Piš mi básně, zpívá Albert Romanutti. Kapela Bert & Friends má nový singl a videoklip

Kapela Bert & Friends, nominovaná na Cenu Anděl v kategorii Objev roku za album Supr, se letos proměňovala do různých podob. Ty nyní zhmotnila v novém videoklipu k singlu Piš mi básně, který otevírá minialbovou novinku Panna a netvor. Na Novinkách.cz má premiéru.

 
Piš mi básně, zpívá Albert Romanutti. Kapela Bert & Friends má nový singl a videoklip

Piš mi básně je podle frontmana Alberta Romanuttiho nejepičtější skladba kapely. „Nejsilnější pocit, který v téhle písničce je, je pospolitost. Proto se v klipu sejdou všechny světy, které jsme doposud s Bert & Friends vytvořili, a to na rodinné oslavě, kde se vlastně slaví jen radost ze života,“ říká Albert.

Filmovou podobu singlové novinky režíroval Pavel Borovička, který pro kapelu natočil i několik předchozích videoklipů.

Albert Romanutti stojí v čele kapely.

Foto: archiv kapely

Na pátek 27. listopadu je naplánováno vydání EP Panna a netvor, které vychází přesně rok po předchozím EP Supr. Kapela tak pokračuje v tendenci vydávat novou hudbu méně často, ale zato jí věnovat maximální péči. I přes krátkou stopáž je totiž Panna a netvor po hudební stránce natolik bohatá a celistvá kompozice, že působí jako plnohodnotné album.

„Během skládání písniček jsem brečel,“ podotýká k novince Romanutti. „Když jsem pak rozdělané písně poslouchal ve sluchátkách na ulici, tak jsem brečel také. Hudebně je to totiž vyvrcholení všeho, co s Bert & Friends tvoříme.“

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků