Hlavní obsah

Pennywise vystoupí poprvé v Praze

Americká punková skupina Pennywise vystoupí ve středu v pražském Lucerna Music Baru. Kalifornská čtvveřice přitom slaví 20 let od svého vzniku. Po celou dobu zůstává věrná melodickému punku, který se v USA prosadil v půlce devadesátých let.

Pennywise vystoupí poprvé v Praze

Pennywise se dali dohromady v Los Angeles a jejich jádro dodnes tvoří zpěvák Jim Lindberg, kytarista Fletcher Dragge a bubeník Byron McMackin. Se svými rychlými melodickými písněmi se záhy prosadili u vyznavačů prkýnka na kolečkách.

Úspěch jim přineslo hned debutové album z roku 1991, které neslo jen jméno kapely. Okamžitě se dostali na špičku skate-punkové scény. Deska ale oslovila i vyznavače dalších sportů. Píseň Bro Hymn se stala oficiální skladbou hokejového týmu Mocných kačerů z Anaheimu.

Kapela se ještě výrazněji prosadila v polovině devadesátých let po nástupu neopunku, k němuž měla tvorba skupiny blízko. Sice se nestala tak slavnou jako Offspring a Green Day, ale udržela si kvalitu a hlavně se nezpronevěřila punkovému ledví.

Na alba z devadesátých let About Time a Full Circle navázaly na přelomu tisíciletí komerčně nejúspěšnější, přitom však závažnější alba Straight Ahead a Land Of The Free?

Zatím posledním albem je letošní Reason To Believe, kterou kapela nejprve nabídla ke stažení na stránkách MySpace.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků