Hlavní obsah
Otáčivé hlediště v Českém Krumlově nabízí kouzelnou atmosféru letních nocí. Foto: archiv Jihočeského divadla

Otáčivé hlediště v Českém Krumlově zahajuje sezónu

Otáčivé hlediště v Českém Krumlově zahájí ve čtvrtek 12. června další sezónu, během níž nabídne již devadesátou premiéru.

Otáčivé hlediště v Českém Krumlově nabízí kouzelnou atmosféru letních nocí. Foto: archiv Jihočeského divadla
Otáčivé hlediště v Českém Krumlově zahajuje sezónu

Stane se jí opera Antonína Dvořáka Rusalka, která patří ke stálicím českokrumlovského programu. Hvězdou premiéry, jež je plánovaná na 17. července, bude slovenský basista Štefan Kocán v roli Vodníka, který od roku 2009 pravidelně vystupuje v Metropolitní opeře v New Yorku či milánské La Scale. Titulní roli budou alternovat sólistky opery pražského Národního divadla Alžběta Poláčková a Maria Kobielska.

Sezónu zahájila inscenace Dumasových Tří mušketýrů v dramatizaci a režii Martina Glasera. Na repertoáru se objeví dalších pět titulů. K nejoblíbenějším patří Goldoniho Sluha dvou pánů v režii Jiřího Menzela, dále to bude muzikál Divotvorný hrnec s hostující muzikálovou star Radkou Fišarovou v jedné z hlavních rolí, pro děti i dospělé je určena pohádka Pták Ohnivák a lišák Zorro a inscenace Cesta kolem světa. Milovníkům baletu je pak na druhou polovinu srpna připraveno uvedení klasického baletního dramatu Carmen.

Otáčivé hlediště v Českém Krumlově je v provozu od roku 1958, kdy se zde poprvé hrálo na improvizované dřevěné točně. Rok nato bylo vystavěno kovové otáčivé hlediště pro 400 diváků. V roce 1960 bylo přebudováno a kapacita rozšířena na 550 míst. Od té doby je téměř nepřetržitě součástí zámecké zahrady. V letech 1989 - 1993 prošel areál prozatím poslední modernizací. Na Otáčivém hledišti se každoročně odehraje kolem osmdesáti představení, jež navštíví na 55 000 diváků z domova i zahraničí.

„Pětasedmdesát procent návštěvníků je ze vzdálenosti větší než sto kilometrů od Českého Krumlova a pětačtyřicet procent dokonce z větší než 250 kilometrů,“ říká šéf otáčivého hlediště Tomáš Froyda, který již nyní plánuje další sezonu. „V roce 2015 by měl na Otáčivém hledišti nazkoušet režisér Petr Zelenka Psa baskervillského a počítá se také s další premiérou legendárního baletu Labutí jezero.“

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků