Hlavní obsah
David Švehlík hraje bývalého policistu, který si odsedí trest za ublížení na zdraví. Foto: Česká televize

Osudová kulka změní život sedmi lidí

Na začátku padne výstřel, který protne osudy sedmi lidí a navždy změní jejich životy. Po letech pak střelec dostane šanci za osudovou kulku splatit dluh. Tak vypadá výchozí situace dvoudílného kriminálního dramatu České televize, v němž se před kamerou setkají v hlavních rolích David Švehlík a Martin Finger.

David Švehlík hraje bývalého policistu, který si odsedí trest za ublížení na zdraví. Foto: Česká televize
Osudová kulka změní život sedmi lidí

Pod názvem Stockholmský syndrom ji právě začal točit režisér Dan Svátek, vedle zmíněných herců se v příběhu objeví ještě Zuzana Mauréry nebo Martin Pechlát. Z děje mohou tvůrci samozřejmě předem sdělit jen málo, ale prozrazují aspoň to podstatné, co později vyústí v napínavé drama.

Bývalého policistu, který nešťastnou náhodou postřelí muže, hraje David Švehlík, oběť jeho střelby Martin Finger. Postřelený skončí na vozíku, střelec je za to odsouzen. Po návratu z vězení pak musí ochrnutému platit vysoké odškodné, ale kromě toho jej tíží ještě nesplacené alimenty. Z obtížné situace mu nečekaně nabídne východisko právě oběť jeho osudové kulky: slíbí, že mu odškodné odpustí, pokud zachrání jeho dceru.

„I když se na začátku má postava s hlavním hrdinou vlastně setká jen náhodou, má to pro oba fatální následky. Jejich osudy se po letech znovu zkříží a mají tak šanci definitivně vyrovnat účty z dávné tragédie,“ říká k tomu Martin Finger a prozrazuje ještě, že jeho filmová dcera se stala obětí obchodu s bílým masem.

Režiséru Danu Svátkovi se prý líbil nápad na zpracování tématu obchodu s prostitutkami od první chvíle, kdy se seznámil s námětem, a oceňuje i propracovaný scénář Miroslava Sovjáka. „Líbí se mi způsob, jak se příběhy lidí osudově protínají a do jakých dilemat se hlavní hrdina dostává,“ tvrdí.

Kreativní producentka Kateřina Ondřejková dodává, že tím Stockholmský syndrom volně navazuje na loňskou Spravedlnost s Ondřejem Vetchým v hlavní roli, která také vznikla v jejím centru. Obě kriminální minisérie mají totiž společné téma: „Opět stavíme hrdiny příběhu nejen na hranu zákona, ale často i na hranu vlastního svědomí a morálky. Přesto je obtížné je jednoznačně odsoudit za to, jak se v těchto situacích zachovají.“

Štáb začal točit před pár dny v Opavě, diváci pak mohou filmaře potkat ještě v Ostravě a v Havířově a poté se přesunou do Beskyd a do Prahy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků